Subaru Impreza GB270, poslední edice na rozloučenou

Subaru Impreza GB270, poslední edice na rozloučenou

Británie je pro milovníky Subaru zemí zaslíbenou. Sídlí zde tovární tuner Prodrive, který pouští do prodeje jeden skvělý model za druhým. Jelikož se však nad současnou Imprezou stahují mraky a v brzké době bude nahrazena novou generací, chce Prodrive a britské zastoupení Subaru nadělit poslední dárek.

Tím bude speciální edice s názvem GB270. Jak asi předpokládáte, číslovka 270 naznačuje, kolik divokých koní, bude pod přední kapotou.

Ediční model je k dispozici jak ve verzi kombi, tak ve verzi sedan a vyrobeno bude jen 400 kusů. Vychází z modelu Impreaz WRX a pod kapotou nalezete boxer o objemu 2,5 litru s navýšeným výkonem na 270 koní, tedy zhruba o čtyřícet více, než kolik poskytuje standardní WRX.

Díky vyššímu výkon zvládne Impreza GB270 stovku za 5,3 s (série za 5,9 s) a sto šedesát zvládne za 13,9 s (série za 14,4 s).

Po technické stránce to ovšem není vše. Ediční model má modifikovaný a snížený podvozek, mají přední masku z verze STi, 18" kola z lehké slitiny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza GB270

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 41 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků