Subaru Impreza GB270, poslední edice na rozloučenou

Subaru Impreza GB270, poslední edice na rozloučenou

Británie je pro milovníky Subaru zemí zaslíbenou. Sídlí zde tovární tuner Prodrive, který pouští do prodeje jeden skvělý model za druhým. Jelikož se však nad současnou Imprezou stahují mraky a v brzké době bude nahrazena novou generací, chce Prodrive a britské zastoupení Subaru nadělit poslední dárek.

Tím bude speciální edice s názvem GB270. Jak asi předpokládáte, číslovka 270 naznačuje, kolik divokých koní, bude pod přední kapotou.

Ediční model je k dispozici jak ve verzi kombi, tak ve verzi sedan a vyrobeno bude jen 400 kusů. Vychází z modelu Impreaz WRX a pod kapotou nalezete boxer o objemu 2,5 litru s navýšeným výkonem na 270 koní, tedy zhruba o čtyřícet více, než kolik poskytuje standardní WRX.

Díky vyššímu výkon zvládne Impreza GB270 stovku za 5,3 s (série za 5,9 s) a sto šedesát zvládne za 13,9 s (série za 14,4 s).

Po technické stránce to ovšem není vše. Ediční model má modifikovaný a snížený podvozek, mají přední masku z verze STi, 18" kola z lehké slitiny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza GB270

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků