Subaru Impreza dostalo fešné díly od STI. Výfuk mu může závidět kdejaký sporťák

Pod kapotou má sice hybridní ústrojí e-Boxer, ale to neznamená, že by nevypadalo k světu. Právě naopak!

Japonská automobilka přivezla na domácí autosalon v Tokiu vyšlechtěnou Imprezu, osazenou speciálními díly od Subaru Tecnica International. Oficiálně ji sice označuje za prototyp, ale z minulosti dobře víme, že nikdy nenechává vylepšení svých vozů pouze na tunerech a vždy nabízí schválené a kvalitní doplňky.

Máme zde povedená černá kola se středovými krytkami STI, tmavý zadní spoiler, kontrastní lízátko i prahy a také křidélka pod zadním nárazníkem. Uprostřed něj najdeme asi největší lákadlo tohoto konceptu – středem vedený výfuk s dvěma kovovými koncovkami. Schválně se podívejte do galerie, kde najdete fotografii, na níž je vidět Impreze „pod sukni.“ Jde o pořádné železo a žádná plastová šidítka.

Aktuální generace Imprezy se představila vloni na autosalonu v Los Angeles, každému Subaru chvíli trvá, než se dostane na evropský trh – doufáme, že až dorazí nejnovější verze tohoto hatchbacku, půjdou tyto vkusné díly objednat.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto. V současnosti nese společnost název Subaru Corporation.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Diskuze (1) Další článek: Nissan GT-R se definitivně loučí dvojicí speciálních edic. Vyhoví cestám na delší vzdálenost i náročným okruhům.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,