Subaru Forester STI: 265 koní pod turbem

Specialitou japonské automobilky Subaru jsou přeplňované motory boxer, přičemž asi nejznámějším zástupcem je Impreza WRX STi s dvoulitrem o výkonu 195 kW. Stejný výkon nabídne také Forester STi, který bude vybaven motorem se stejným výkonem, ovšem dolovaným z čtyřválce o objemu 2.5 l. Na českém trhu je zatím nejvýkonnějším modelem verze s výkonem 155 kW. Zpočátku se STi bude prodávat pouze na japonském trhu.

Nově naladěný motor ze sebe vydá maximální točivý moment 380 Nm, který je pomocí manuálního šestikvaltu přenášen na všechna 18" kola s pneumatikami 225/45. Pod nimi se skrývají brzdové kotouče Brembo, podvozek je snížen o 30 mm a v interiéru se usídily sportovní sedačky čalouněné Alcantarou. Vnější vzhled Foresteru byl doplněn výrazným nasávacím otvorem či jinou koncovkou výfuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků