Subaru Forester slaví 50 let pohonu všech kol speciální edicí XT Edition. Vyjde na směšné peníze

Další vkusně naspecifikovaná verze japonského SUV si pro inspiraci došla do roku 1972. Historii ctí speciálním lakem.

Až na čestné výjimky je pohon všech kol nezbytnou součástí každého správného rodinného Subaru. Vůbec poprvé jej automobilka nasadila před padesáti lety v první generaci kombíku Leone. Tento svůj historický milník si nyní Japonci připomínají speciální verzí Foresteru s názvem XT Edition.

Na první pohled novou limitku poznáte podle modrého laku Geyser Blue, který byl původně určen pro severoamerický trh a ve své domovině jej výrobce nabídne vůbec poprvé. Má i štědrou porci stylových i funkčních doplňků. Zvenčí je osazena tmavými střešními ližinami, čelní maskou, kryty zrcátek a různými prvky nárazníků. Uvnitř najdeme voděodolný kryt zavazadlového prostoru a látkové čalounění sedadel se stříbrným prošíváním. Samozřejmě nechybí nejnovější generace asistenčního a bezpečnostního systému EyeSight.

Verze XT Edition Forester je osazen přeplňovanou osmnáctistovkou s výkonem 130 kW (177 k) a točivým momentem 300 Nm. V Japonsku bude k dostání za 3.355.000 jenů, což je v přepočtu necelých 580 tisíc korun.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto. V současnosti nese společnost název Subaru Corporation.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Diskuze (44) Další článek: Bertone se vrátí na scénu úchvatně rychlým hypersportem. Dodá ho i se speciálním palivem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz