Subaru Exiga a G4e: čistá budoucnost

V Tokiju se to jen hemží koncepty. Tyto dva od Subaru ale mají ukazovat skutečnou a blízkou budoucnost automobilky.

Japonská automobilka Subaru představila na autosalonu v Tokiju dva nové koncepty, které mají jasně předznamenávat její budoucí směrování.

Jako první si „na mušku“ vezmeme koncept s názvem Exiga. Hned na začátek nutno poznamenat, že se jedná o studii, která od sériové výroby nemá až tak daleko a podle některých spekulací by se dokonce mělo jednat o příští generaci modelu Legacy. Jak to už u konceptů bývá, výrobce příliš nešetřil a tak tu najdeme několik „vychytávek“ jakou je například průhledná střecha, nebo multifunkční monitory ve futuristicky působivém interiéru. Vůz má délku 4780 mm a rozvor náprav 2750 mm, co svědčí o jeho prostornosti.

Subaru Exiga je poháněn turbem přeplňovaným čtyřválcem objemu 1994 cm3 přičemž, o distribuci síly z motoru na všechna čtyři kola se stará 5-stupňový automat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Subaru Exiga

Druhý koncept který se své premiéry dočká již za pár dnů je zaměřen zejména na ekologii a nese název G4e. Design vozu může být charakterizován jeho jemnými ladnými a aerodynamickými liniemi. Flexibilní interiér je pak o něco futurističtější, zajímavý je najmě ovládací panel a panel ukazovatelů, které jsou ovládány prostřednictvím dotykového displeje.

Pod podlahou Subaru G4e se nachází Li-Ion baterie druhé generace, které se vyznačují zejména menší váhou a větší výdrží. Další informace ohledně výkonu elektromotoru zatím nejsou známy, víme jen to, že na nabití by měl vůz ujet aspoň 200 km

Oba koncepty předznamenávají cestu kterou se automobilka hodlá v budoucnosti ubírat, bude to cesta ekologie a strohých aerodynamických tvarů?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Subaru G4e
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků