Subaru B9X: nový crossover/SUV na scéně

Na floridském autosalonu představila japonská automobilka Subaru nové SUV, které spadá částečně do kategorie kombi; tisková zpráva hovoří o crossover utility vehicle, tedy jakémsi mixu více různých tříd. B9X nastoluje novou designovou linii, když slučuje vzhled tří konceptů B11S, B9SC a R1e, které Subaru představilo na autosalonech v uplynulých dvou letech. Ve světové premiéře se vůz představí až v lednu příštího roku na autosalonu v Detroitu, nyní je zatím známa pouze jeho přibližná podoba ve formě skici.

Novinka uveze až sedm lidí, interiér by měl být maximálně variabilní tak, aby vyhovoval rodinnému využití. Současně by měl poskytovat maximální radost z jízdy a to nejen na dobrých vozovkách; v terénu a při špatné adhezi pomůže řidiči dnes už klasický (v tiskové zprávě nazvaný „legendární“) stálý pohon všech kol s rozdělením přenosu hnací síly na nápravy 50:50. B9X logicky navazuje na model Outback a je určen těm, kdo požadují více místa jak pro cestující, tak pro zavazadla.

Novinka přijde na trh na konci roku 2005 a bude se vyrábět v americké továrně v Lafayette ve státě Indiana. Zdalipak se ukáže také v Evropě, není známo.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků