Subaristé, zbystřete! K mání je dokonalá Impreza WRC po Petteru Solbergovi

Do aukce míří vůz, se kterým norský závodník vyhrál japonskou rallye v roce 2004. Po renovaci v dílně Prodrive Legends je ve stoprocentně originálním stavu.

Do aukce Silverstone Race Retro, která se bude konat 22. května, míří závodní legenda. Subaru s označením PRO-WRC 04008 bylo osmým vozem vyrobeným u britských specialistů Prodrive pro světový šampionát v rallye v roce 2004. Petter Solberg  s ním získal třetí místo na turecké rallye a poté zvítězil v Japonsku.

Ken Block prodává své staré Subaru Impreza WRX STi. Překonal v něm světový rekord

Ken Block prodává své staré Subaru Impreza WRX STi. Překonal v něm světový rekord

Šlo o jeho osmý triumf ve WRC, celkově pro Subaru dvaačtyřicátý. Tento konkrétní kus vedl v japonské rallye po celou dobu jejího trvání, zvítězil na jedenácti rychlostních zkouškách a Solberg ho dovedl do cíle s více než minutovým náskokem před Sebastienem Loebem.

Vůz získal v roce 2019 soukromý majitel, ten ho poslal na ozdravnou kůru k Prodrive. Pracovali na něm dokonce titíž technici, kteří se podíleli již na jeho stavbě. Oprava probíhala podle původní dochované dokumentace, díky níž byla závodní Impreza uvedena přesně do takového stavu, v jakém jela japonskou rallye.

Toyota GR Yaris míří do rallye! Na prvních záběrech řádí jako pominutá

Toyota GR Yaris míří do rallye! Na prvních záběrech řádí jako pominutá

A to včetně nastavení podvozku, polohy sedaček a pedálů a dokonce i úchytů lahve s pitím. PRO-WRC 04008 bude případným zájemcům k dispozici na prohlídku od 12. do 21. května na výstavišti Stoneleigh Park.

Subaru Impreza

V nižší střední třídě je plno dynamičtějších, komfortnějších, praktičtějších a rozhodně hezčích aut. Fanoušci ale na Imprezu přísahají pro její podélně uložený motor typu „boxer“, symetrický pohon všech kol a pověstnou suverenitu na českých silnicích.

Test Subaru Impreza 2.0i-S • Hybridní Subaru Impreza

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička