Studie Kia Habaniro vypadá jako zábavně střižený crossover. Představí se v New Yorku

Kia chystá na autosalonu v New Yorku představit zajímavý koncept stylového crossoveru.

Zatímco na evropské půdě máme už zanedlouho očekávat zveřejnění nového crossoveru na základě modelové řady Ceed, za mořem Kia tento segment rovněž obohatí o jednu novinku, ačkoliv pouze v konceptuální formě. Na veřejnost se totiž dostala první fotka nové studie s názvem Habaniro.

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Spíše než předzvěstí nového modelu bychom však Habaniro považovali spíše za designové cvičení návrhářů Kie. Žádné upřesňující informace nám zatím před oficiálním uvedením na autosalonu v New Yorku automobilka nedopřává a musíme se spokojit s jedinou uniklou fotkou.

Habaniro se nicméně od dosavadních konceptů značky celkem odlišuje svým „sportovním“ vzezřením zvýšeného třídveřového hatchbacku na velkých kolech s terénními pneumatikami. Agresivně vypadající příď zdobí zalomená linie LED osvětlení, přičemž typický „tygří nos“ mřížky chladiče ostatních modelů Kie se zde rozprostírá přes celou masku.

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Vůbec bychom se nedivili, kdyby koncept používal hybridní nebo přímo čistě elektrické pohonné ústrojí. Ostatně s vykročením na trh elektromobilů má Kia velké plány a možný směr těchto vozů už dříve předvedla studií Imagine By Kia, kterou jsme mohli zahlédnout na letošním autosalonu v Ženevě.

Více informací o konceptu Kia Habaniro se dozvíme již 17. dubna, kdy své brány otevírá autosalon v New Yorku.

Galerie doplněna o koncept Imagine By Kia.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků