Studie Kia Habaniro vypadá jako zábavně střižený crossover. Představí se v New Yorku

Kia chystá na autosalonu v New Yorku představit zajímavý koncept stylového crossoveru.

Zatímco na evropské půdě máme už zanedlouho očekávat zveřejnění nového crossoveru na základě modelové řady Ceed, za mořem Kia tento segment rovněž obohatí o jednu novinku, ačkoliv pouze v konceptuální formě. Na veřejnost se totiž dostala první fotka nové studie s názvem Habaniro.

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Spíše než předzvěstí nového modelu bychom však Habaniro považovali spíše za designové cvičení návrhářů Kie. Žádné upřesňující informace nám zatím před oficiálním uvedením na autosalonu v New Yorku automobilka nedopřává a musíme se spokojit s jedinou uniklou fotkou.

Habaniro se nicméně od dosavadních konceptů značky celkem odlišuje svým „sportovním“ vzezřením zvýšeného třídveřového hatchbacku na velkých kolech s terénními pneumatikami. Agresivně vypadající příď zdobí zalomená linie LED osvětlení, přičemž typický „tygří nos“ mřížky chladiče ostatních modelů Kie se zde rozprostírá přes celou masku.

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Vůbec bychom se nedivili, kdyby koncept používal hybridní nebo přímo čistě elektrické pohonné ústrojí. Ostatně s vykročením na trh elektromobilů má Kia velké plány a možný směr těchto vozů už dříve předvedla studií Imagine By Kia, kterou jsme mohli zahlédnout na letošním autosalonu v Ženevě.

Více informací o konceptu Kia Habaniro se dozvíme již 17. dubna, kdy své brány otevírá autosalon v New Yorku.

Galerie doplněna o koncept Imagine By Kia.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 9 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků