Studie Kia Habaniro vypadá jako zábavně střižený crossover. Představí se v New Yorku

Kia chystá na autosalonu v New Yorku představit zajímavý koncept stylového crossoveru.

Zatímco na evropské půdě máme už zanedlouho očekávat zveřejnění nového crossoveru na základě modelové řady Ceed, za mořem Kia tento segment rovněž obohatí o jednu novinku, ačkoliv pouze v konceptuální formě. Na veřejnost se totiž dostala první fotka nové studie s názvem Habaniro.

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Spíše než předzvěstí nového modelu bychom však Habaniro považovali spíše za designové cvičení návrhářů Kie. Žádné upřesňující informace nám zatím před oficiálním uvedením na autosalonu v New Yorku automobilka nedopřává a musíme se spokojit s jedinou uniklou fotkou.

Habaniro se nicméně od dosavadních konceptů značky celkem odlišuje svým „sportovním“ vzezřením zvýšeného třídveřového hatchbacku na velkých kolech s terénními pneumatikami. Agresivně vypadající příď zdobí zalomená linie LED osvětlení, přičemž typický „tygří nos“ mřížky chladiče ostatních modelů Kie se zde rozprostírá přes celou masku.

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Vůbec bychom se nedivili, kdyby koncept používal hybridní nebo přímo čistě elektrické pohonné ústrojí. Ostatně s vykročením na trh elektromobilů má Kia velké plány a možný směr těchto vozů už dříve předvedla studií Imagine By Kia, kterou jsme mohli zahlédnout na letošním autosalonu v Ženevě.

Více informací o konceptu Kia Habaniro se dozvíme již 17. dubna, kdy své brány otevírá autosalon v New Yorku.

Galerie doplněna o koncept Imagine By Kia.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků