Studie Kia Habaniro vypadá jako zábavně střižený crossover. Představí se v New Yorku

Kia chystá na autosalonu v New Yorku představit zajímavý koncept stylového crossoveru.

Zatímco na evropské půdě máme už zanedlouho očekávat zveřejnění nového crossoveru na základě modelové řady Ceed, za mořem Kia tento segment rovněž obohatí o jednu novinku, ačkoliv pouze v konceptuální formě. Na veřejnost se totiž dostala první fotka nové studie s názvem Habaniro.

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Spíše než předzvěstí nového modelu bychom však Habaniro považovali spíše za designové cvičení návrhářů Kie. Žádné upřesňující informace nám zatím před oficiálním uvedením na autosalonu v New Yorku automobilka nedopřává a musíme se spokojit s jedinou uniklou fotkou.

Habaniro se nicméně od dosavadních konceptů značky celkem odlišuje svým „sportovním“ vzezřením zvýšeného třídveřového hatchbacku na velkých kolech s terénními pneumatikami. Agresivně vypadající příď zdobí zalomená linie LED osvětlení, přičemž typický „tygří nos“ mřížky chladiče ostatních modelů Kie se zde rozprostírá přes celou masku.

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Kia ukazuje koncepty nových SUV. Jednu produkční novinku vypustí do světa už letos

Vůbec bychom se nedivili, kdyby koncept používal hybridní nebo přímo čistě elektrické pohonné ústrojí. Ostatně s vykročením na trh elektromobilů má Kia velké plány a možný směr těchto vozů už dříve předvedla studií Imagine By Kia, kterou jsme mohli zahlédnout na letošním autosalonu v Ženevě.

Více informací o konceptu Kia Habaniro se dozvíme již 17. dubna, kdy své brány otevírá autosalon v New Yorku.

Galerie doplněna o koncept Imagine By Kia.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků