Student navrhl první Škodu s karoserií shooting brake. Jeho vize nemusí být daleko od pravdy

I Škoda míří do elektrické éry, kde bude své základy i nadále sdílet s dalšími vozy koncernu Volkswagen. Shootinh brake po vzoru VW ID. Space Vizzion tak nemusí být jen fantazií.

Automobilka Volkswagen odhalila studii ID. Space Vizzion v listopadu roku 2019. Elektrické kombi je založené na platformě MEB a sériovou verzi bychom měli vidět někdy během roku 2023. Vzhledem ke sdílení základu napříč koncernem VW se ale dá očekávat, že podobné auto uvidíme i u dalších značek.

Jak by elektrické kombi mohlo vypadat u Škody si představil student konstrukce vozidel Radim Urban, který s mladoboleslavskou automobilkou spolupracuje. Cílem bylo navrhnout pokračování DNA. Sestavit extrémní shooting brake a zkusit, jak by vypadaly vozy Škoda, kdyby byly ještě více ovlivněny organickými tvary“, uvádí Radim k přiloženým grafikám.

Elegantní shooting brake vidíme hned z několika úhlu a v několika provedeních. Horní část přední masky pokračuje na kapotu, kde tvoří výrazný powerdome, spodní část masky zase navazuje na aerodynamickou linii vedoucí vzduch do boků po vzoru nové Škody Fabia. Projekt má také moderní propojení předních světlometů s průduchem pod kapotou.

Jen však připomínáme, že model ID. Space Vizzion už má i konkrétní popis pohonného ústrojí, zatímco Škoda podobný model ještě ani neoznámila. To ale neznamená, že nic podobného s designovým jazykem Škody na silnicích neuvidíme. ID. Space Vizzion může mít dva elektromotory o výkonu 340 koní a s 82kWh baterií ujede 590 km.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Diskuze (2) Další článek: Známe podobu prvního elektrického SUV od Lotusu. Kompletní nákresy unikly z patentového úřadu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Fabia na Heureka.cz