Stručně o Citroenu Saxo VTS

Malé vozy tvoří u nás nejlépe prodávající se segment. Je to dáno příznivou cenou a tím i relativně dobré dostupnosti. Do této kategorie patří i u nás dobře známý Citroen Saxo. Představíme si Saxo VTS - nejvýkonnější model v nabídce.
Stručně o Citroenu Saxo VTS
Malé vozy tvoří u nás nejlépe prodávající se segment. Je to dáno příznivou cenou a tím i relativně dobré dostupnosti. Do této kategorie patří i u nás dobře známý Citroen Saxo. Představíme si model VTS - nejvýkonnější model v nabídce. Od uvedení v roce 1996 v ČR získalo značně velkou klientelu.

Představované Saxo je již druhou generací tohoto populárního modelu. Změny oproti první generace jsou více než zřejmé. Nová je přední část s výrazně tvarovanou maskou, které vévodí velký firemní znak. Zvětšily se také přední reflektory a to nejen co do plochy, ale také co do účinnosti.

V interiéru najdeme velké opěrky hlavy, bezpečnostní pásy s přepínači a airbagem řidiče v základní výbavě.

Znalci automobilů Citroen už podle názvu poznali, že pod kapotu tohoto Saxa našel své místo sportovně laděný motor se šestnáctiventilovým rozvodem o obsahu 1,6 litru. Výkon 87 kW je na tak malý vůz skutečně dostatečný. Stejně jako maximální rychlost 205 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,7 vteřiny.

Citroen Saxo VTS stojí na českém trhu v základní výbavě Kč 449 000,-.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků