Stručně o Citroenu Saxo VTS

Malé vozy tvoří u nás nejlépe prodávající se segment. Je to dáno příznivou cenou a tím i relativně dobré dostupnosti. Do této kategorie patří i u nás dobře známý Citroen Saxo. Představíme si Saxo VTS - nejvýkonnější model v nabídce.
Stručně o Citroenu Saxo VTS
Malé vozy tvoří u nás nejlépe prodávající se segment. Je to dáno příznivou cenou a tím i relativně dobré dostupnosti. Do této kategorie patří i u nás dobře známý Citroen Saxo. Představíme si model VTS - nejvýkonnější model v nabídce. Od uvedení v roce 1996 v ČR získalo značně velkou klientelu.

Představované Saxo je již druhou generací tohoto populárního modelu. Změny oproti první generace jsou více než zřejmé. Nová je přední část s výrazně tvarovanou maskou, které vévodí velký firemní znak. Zvětšily se také přední reflektory a to nejen co do plochy, ale také co do účinnosti.

V interiéru najdeme velké opěrky hlavy, bezpečnostní pásy s přepínači a airbagem řidiče v základní výbavě.

Znalci automobilů Citroen už podle názvu poznali, že pod kapotu tohoto Saxa našel své místo sportovně laděný motor se šestnáctiventilovým rozvodem o obsahu 1,6 litru. Výkon 87 kW je na tak malý vůz skutečně dostatečný. Stejně jako maximální rychlost 205 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,7 vteřiny.

Citroen Saxo VTS stojí na českém trhu v základní výbavě Kč 449 000,-.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků