Strosek 350Z-R: nabušené Zetko v Essenu

Na Motor Show v Essenu, která začne za necelý týden, se ukáže pár pěkných kousků na čtyřech kolech. Jeden z nich je přepracovaný Nissan 350Z, do parády si jej vzala ladičská firma Strosek. K motoru přidali kompresor, přepracovali chladič oleje a namontovali vlastní výfukové potrubí, které je zakončeno sportovním tlumičem. Výkon upravené pohonné jednotky vzrostl o 100 koní na 280 kW (380 k) a maximální kroutící moment je 450 Nm oproti původním 363 Nm.

Modifikována byla i zadní náprava. Kontakt s ulicí zajišťují osmnáctipalcové ultralehké hořčíkové ráfky s pneumatikami o rozměrech 265/35. Za disky o váze 7,6 kilogramů se jen s obtížemi ukrývají příčně vrtané a vnitřně chlazené kotoučové brzdy s šestipístkovým třmenem a průměrem 370 milimetrů na přední nápravě. Zadní náprava má kotouče o průměru 342 milimetrů a čtyřpístkové třmeny. Přidány byly i sportovní tlumiče s vlastním nastavení tuhosti, kdy řidič během několika vteřin přenastaví pérování z běžné silnice na okruh.

I optický kit má firma Strosek připravený. Maska dostala nový nárazník s nastavitelným spoilerem a na zádi se objevilo přítlačné křídlo z uhlíkových kompozitů s možností tří variant nastavení. V interiéru jsou sportovní sedačky od firmy Recaro.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků