Street Roadster Pony: francouzský podvozek, česká karoserie

Ačkoliv není Autotec zaměřen na prezentaci automobilových novinek (od toho máme autosalon), pozorný návštěvník může v záplavě firem nabízejících náhradní díly, příslušenství, zařízení pro servisy a pneuservisy a konečně kamiony, dodávky či alespoň verze modelů s možností odpočtu DPH, nějakou zajímavost objevit. Na jedné z venkovních expozic jsme narazili na nepřehlédnutelný street roadster. O jeho vznik se nezasloužila žádná ze světoznámých automobilek, nýbrž český výrobce spacích modulů -firma Pony Fantasy. Jak takové zářivě žluté vozítko vzniká?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

To se vezme Citroën Berlingo, odstraní se "nudná" karoserie a nahradí se nepřehlédnutelným kabátem. Přední i zadní část přitáhne pozornost úzkými světlomety, pohled z boku upozorní na netradičně tvarované dveře. Jestli se vám Street Roadster Pony zalíbil, vězte, že se nejedná o prototyp, ale funkční model. Výrobce se navíc netají tím, že v případě zájmu pošle projekt do "sériové výroby". Nakolik šmrncovní autíčko splňuje normy pro běžný provoz (například střechu budete muset úplně oželet) a kolik si za něho hodlá Pony Fantasy účtovat, jsem na místě nezjistil. Bližší informace slíbil výrobce dodat po skončení veletrhu.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků