Street Roadster Pony: francouzský podvozek, česká karoserie

Ačkoliv není Autotec zaměřen na prezentaci automobilových novinek (od toho máme autosalon), pozorný návštěvník může v záplavě firem nabízejících náhradní díly, příslušenství, zařízení pro servisy a pneuservisy a konečně kamiony, dodávky či alespoň verze modelů s možností odpočtu DPH, nějakou zajímavost objevit. Na jedné z venkovních expozic jsme narazili na nepřehlédnutelný street roadster. O jeho vznik se nezasloužila žádná ze světoznámých automobilek, nýbrž český výrobce spacích modulů -firma Pony Fantasy. Jak takové zářivě žluté vozítko vzniká?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

To se vezme Citroën Berlingo, odstraní se "nudná" karoserie a nahradí se nepřehlédnutelným kabátem. Přední i zadní část přitáhne pozornost úzkými světlomety, pohled z boku upozorní na netradičně tvarované dveře. Jestli se vám Street Roadster Pony zalíbil, vězte, že se nejedná o prototyp, ale funkční model. Výrobce se navíc netají tím, že v případě zájmu pošle projekt do "sériové výroby". Nakolik šmrncovní autíčko splňuje normy pro běžný provoz (například střechu budete muset úplně oželet) a kolik si za něho hodlá Pony Fantasy účtovat, jsem na místě nezjistil. Bližší informace slíbil výrobce dodat po skončení veletrhu.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků