Street Roadster Pony: francouzský podvozek, česká karoserie

Ačkoliv není Autotec zaměřen na prezentaci automobilových novinek (od toho máme autosalon), pozorný návštěvník může v záplavě firem nabízejících náhradní díly, příslušenství, zařízení pro servisy a pneuservisy a konečně kamiony, dodávky či alespoň verze modelů s možností odpočtu DPH, nějakou zajímavost objevit. Na jedné z venkovních expozic jsme narazili na nepřehlédnutelný street roadster. O jeho vznik se nezasloužila žádná ze světoznámých automobilek, nýbrž český výrobce spacích modulů -firma Pony Fantasy. Jak takové zářivě žluté vozítko vzniká?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

To se vezme Citroën Berlingo, odstraní se "nudná" karoserie a nahradí se nepřehlédnutelným kabátem. Přední i zadní část přitáhne pozornost úzkými světlomety, pohled z boku upozorní na netradičně tvarované dveře. Jestli se vám Street Roadster Pony zalíbil, vězte, že se nejedná o prototyp, ale funkční model. Výrobce se navíc netají tím, že v případě zájmu pošle projekt do "sériové výroby". Nakolik šmrncovní autíčko splňuje normy pro běžný provoz (například střechu budete muset úplně oželet) a kolik si za něho hodlá Pony Fantasy účtovat, jsem na místě nezjistil. Bližší informace slíbil výrobce dodat po skončení veletrhu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků