Stovky písniček v autě s MP3 autorádiem

Chcete při jízdě vybírat ze stovek písniček? Nechcete si kupovat CD měnič? Pořiďte si kvalitní MP3 autorádio, které najednou pojme hned několik stovek nahrávek v CD kvalitě. Přehled dostupných MP3 autorádií a vše okolo naleznete v následujícím rozsáhlém článku.
Stovky písniček v autě s MP3 autorádiem
Seznam kapitol
  1. Proč autorádio s podporou MP3?
  2. Dva kousky od JVC, jeden Blaupunkt
  3. I Sony nabízí MP3 přehrávače
  4. Dva Panasonicy, slovo na závěr

Snem snad většiny řidičů, kteří rádi poslouchají hudbu v autě, je mít k dispozici co nejvíce písniček najednou bez nutnosti jakéhokoliv měnění CD či přídavných disků. Velice snadným a cenově dostupným řešením současnosti je autorádio s podporou MP3 formátu. O co jde?

Digitální audio formát existuje již několik let a rozvíjí se především díky internetu. Díky němu lze totiž velice snadno pomocí kompresního poměru snížit velikost hudebních souborů z CD převedených do WAV formátu. To znamená, že pokud si z hudebního CD převedete písničku, která má kolem 4 minut, budete mít na disku počítače soubor zhruba o velikosti 40 MB, což je hodně. Pokud tento soubor převedete do MP3 souboru pomocí speciálních programů (kompletní informace naleznete např. na českém serveru www.mpx.cz), dostanete soubor o velikosti kolem 4 MB, což je znatelný rozdíl. Co za to?

Je jasné, že takovéto zkomprimování něco stojí. Vše je na úkor kvality oproti původní nahrávce. Nemusíte se však bát, protože znatelný rozdíl opravdu nepoznáte, pokud nemáte špičkový hudebná sluch. MP3 soubory pak můžete běžně přehrávat na PC či dnes již běžných CD diskmenech, hifivěžích a autorádiích, která tento formát podporují. Existuje několik kvalit MP3 nahrávek, nejběžnější a nejrozšířenější jsou 128 kbps a 192 kbps (zde platí čím větší číslo, tím kvalitnější nahrávka). U 128 kbps MP3 nahrávky však menší zkreslení skoro nepoznáte.

Proč autorádio s podporou MP3?

Je to jednoduché! Ušetříte spoustu peněz za CD měnič a další CD média. MP3 autorádia plně podporují i CD-RW média, která lze používat po smazání pořád dokola (počet opakovaných použití se vyjadřuje ve stovkách). Dříve platilo, že MP3 přehrávače s podporou MP3 formátu byly dosti drahou záležitostí, dnes je však situace zcela jiná a autorádio s podporou MP3 lze dnes pořídit pod 10 000 kč, což je přijatelné pro většinu řidičů, kteří si chtějí pořídit kvalitnější autorádio.

Jak s výběrem?

Na našem trhu lze v tuto chvíli vybírat z několika autorádii, která umí formát MP3. V prvé řadě je důležité si ujasnit, kolik peněz do něj chcete investovat. Autorádio s podporou MP3 uspokojivého vybavení se dá zakoupit za 8 000 Kč, pokud jste však náročnější, můžete se podívat do vyšších sfér a ocitnout se na ceně kolem 20 000 Kč.

V následujících kapitolách si představíme sedm MP3 autorádií, která by se svou cenou mohla ucházet a vaši přízeň. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Proč autorádio s podporou MP3?
  2. Dva kousky od JVC, jeden Blaupunkt
  3. I Sony nabízí MP3 přehrávače
  4. Dva Panasonicy, slovo na závěr
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků