STK bude přísnější a důslednější

Podle Radiožurnálu plánuje ministerstvo dopravy na příští rok přísnější kontroly vozů na STK. Samotné parametry prohlídek jsou už dnes na evropské úrovni, nicméně rozdíl bude v tom, že kontroly budou prováděny s maximální důsledností a přísností, nebudou moci být obcházeny nebo zjednodušovány. Nebudou také moci být prováděny kontroly pouze na papíře bez fyzického ohledání vozu. Naší STK totiž projdou i auta, které by se v Evropě přes kontrolu dostat nemohly.

O vše se bude starat nový informační systém, u něhož nebude možné něco zpětně doplňovat či měnit. Jakmile auto projde přes STK, vše se objeví na serveru. Později by se měly přidat i vizuální kontroly, např. snímek ze zkušebny, což jasně dokáže, že auto v provozně skutečně bylo a technik ho zkontroloval. Ministerstvo věří, že nový systém vyřeší současné podvody na STK.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků