STK bude přísnější a důslednější

Podle Radiožurnálu plánuje ministerstvo dopravy na příští rok přísnější kontroly vozů na STK. Samotné parametry prohlídek jsou už dnes na evropské úrovni, nicméně rozdíl bude v tom, že kontroly budou prováděny s maximální důsledností a přísností, nebudou moci být obcházeny nebo zjednodušovány. Nebudou také moci být prováděny kontroly pouze na papíře bez fyzického ohledání vozu. Naší STK totiž projdou i auta, které by se v Evropě přes kontrolu dostat nemohly.

O vše se bude starat nový informační systém, u něhož nebude možné něco zpětně doplňovat či měnit. Jakmile auto projde přes STK, vše se objeví na serveru. Později by se měly přidat i vizuální kontroly, např. snímek ze zkušebny, což jasně dokáže, že auto v provozně skutečně bylo a technik ho zkontroloval. Ministerstvo věří, že nový systém vyřeší současné podvody na STK.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků