STK bude přísnější a důslednější

Podle Radiožurnálu plánuje ministerstvo dopravy na příští rok přísnější kontroly vozů na STK. Samotné parametry prohlídek jsou už dnes na evropské úrovni, nicméně rozdíl bude v tom, že kontroly budou prováděny s maximální důsledností a přísností, nebudou moci být obcházeny nebo zjednodušovány. Nebudou také moci být prováděny kontroly pouze na papíře bez fyzického ohledání vozu. Naší STK totiž projdou i auta, které by se v Evropě přes kontrolu dostat nemohly.

O vše se bude starat nový informační systém, u něhož nebude možné něco zpětně doplňovat či měnit. Jakmile auto projde přes STK, vše se objeví na serveru. Později by se měly přidat i vizuální kontroly, např. snímek ze zkušebny, což jasně dokáže, že auto v provozně skutečně bylo a technik ho zkontroloval. Ministerstvo věří, že nový systém vyřeší současné podvody na STK.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 1 příspěvek
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků