STK bude přísnější a důslednější

Podle Radiožurnálu plánuje ministerstvo dopravy na příští rok přísnější kontroly vozů na STK. Samotné parametry prohlídek jsou už dnes na evropské úrovni, nicméně rozdíl bude v tom, že kontroly budou prováděny s maximální důsledností a přísností, nebudou moci být obcházeny nebo zjednodušovány. Nebudou také moci být prováděny kontroly pouze na papíře bez fyzického ohledání vozu. Naší STK totiž projdou i auta, které by se v Evropě přes kontrolu dostat nemohly.

O vše se bude starat nový informační systém, u něhož nebude možné něco zpětně doplňovat či měnit. Jakmile auto projde přes STK, vše se objeví na serveru. Později by se měly přidat i vizuální kontroly, např. snímek ze zkušebny, což jasně dokáže, že auto v provozně skutečně bylo a technik ho zkontroloval. Ministerstvo věří, že nový systém vyřeší současné podvody na STK.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků