Stig Blomqvist opět se Škodovkou

Na start Finské rallye se postaví hned tři Octavie WRC. Do prvních dvou se usadí stálé tovární posádky, třetí
Stig Blomqvist opět se Škodovkou
Na start Finské rallye se postaví hned tři Octavie WRC. Do prvních dvou se usadí stálé tovární posádky, třetí bude připravena pro Stiga Blomqvista a jeho spolujezdkyni Anu Goni. Mistr světa z roku 1984 a jeden z nejslavnějších soutěžních jezdců historie je s týmem Škoda Motorsport pevně svázán úspěchy z poloviny devadesátých let.

V roce 1996 dokázal švédský jezdec dojet s vozem Škoda Felicia Kit Car na vynikajícím třetím místě absolutního pořadí v Britské rallye, dnes, po pěti letech, se opět připravuje na start s vozem mladoboleslavského týmu. I když se jedná pouze o jednu soutěž, Stig Blomqvist bere nadcházející událost se vší vážností: „Se Škodou mne pojí skvělé zážitky z minulosti a příležitost jet soutěž mistrovství světa s vozem kategorie WRC samozřejmě velice vítám. Octavii WRC znám z několika předchozích testů, další dva dny testování mne čekají před Finskou rallye. Během nich se pokusím vůz nastavit maximálně podle mých představ.“ O výsledku nechce Stig Blomqvist příliš polemizovat: „Těžko říci, jak to nakonec dopadne, ale ta příležitost mne samozřejmě velmi motivuje.“

Také šéf týmu Pavel Janeba připouští, že start Stiga Blomqvista je pro tým tak trochu připomenutím dob nedávno minulých. „Se Stigem nás pojí společné vzpomínky a společná práce a my samozřejmě uděláme maximum pro to, aby byl s naším vozem spokojen. Jeho start je jednorázovou akcí pro Finskou rallye a jsem přesvědčený, že jen upevní rostoucí renomé značky Škoda.“ Blomqvist si již v Mladé Boleslavi vyzkoušel sedačku, Octavia WRC pro něj není neznámým vozem. Na Finské rallye se představí s Octavií WRC v barvách svého sponzora.

Dnes třiapadesátiletý legendární švédský soutěžák spolupracoval s týmem Škoda Motorsport v letech 1994 až 1997. Podílel se na vývoji úspěšné Felicie Kit Car, se kterou v sezonách 1995 až 1997 startoval, a pomáhal také při vývoji Octavie Kit Car, která byla přímým předchůdcem dnešní Octavie WRC. Během své kariéry, která na tratích mistrovství světa začala v roce 1982, zvítězil v 11 soutěžích mistrovství světa a celkem 33x vystoupil na stupně vítězů. V roce 1984 se stal se spolujezdcem Björnem Cederbergem mistrem světa. Jeho největším úspěchem v barvách Škody Motorsport je 3. místo v britské RAC Rally roku 1996, kdy skončil na třetím místě absolutního pořadí. V letošní sezoně absolvovala posádka Stig Blomqvist – Ana Goni již čtyři podniky mistrovství světa s vozem skupiny N v týmu Davida Suttona a v průběžném pořadí soutěže FIA Team´s Cup (Týmová trofej) je se šesti body na šestém místě.

Fotografie: Největším úspěchem Stig Blomqvist v barvách Škody Motorsport je 3. místo v britské RAC Rally roku 1996

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků