Steinmetz Opel GT: ještě stylovější

Kdo jiný než Steinmetz by měl přijít s úpravou Opelu GT. Tato sice nenabídne více výkonu, ale to není ani třeba.

Na autoshow v Essenu představil Steinmetz svou variaci na Opel GT. Roadster německé automobilky sice už v śerii patří mezi rychlé a stylové vozy, ale někomu série zkrátka stačit nemusí.

Pro takové připravila tuningová společnost paket optických, ale i technických vylepšení. Přední část Opelu GT byla „obdařena“ mohutným sportovním nárazníkem s integrovanými mlhovkami a dvoudílným spoilerem. Boky vozidla se obešly bez (možná zbytečných) prahů. V zadní části pak stojí za zmínku decentně upravený nárazník a dvě dvojice ocelových koncovek výfuku.

Steinmetz nabídne pro tento vůz několik typů kol s novým designem o rozměrech 18, 19 a 20". K nim pak samozřejmě adekvátní pneumatiky od Continentalu nebo Michelinu, které tuner odzkoušel a vřele je doporučuje. Dostupná bude i sestava sportovního odpružení, která vůz nejen přitvrdí, ale posune blíže k zemi a to až o 20 mm.

Úpravci si zřejmě pomysleli, že je zbytečné pouštět se do jakýchkoliv úprav motoru a tak se ho ani nedotkli. O pohon Opelu GT se tak i nadále stará přeplňovaný dvoulitr Ecotec o výkonu 194 kW (264 k) a točivém momentu 353 Nm. Jednou z mála novinek je jiný výfukový systém z nerezové oceli a duplexovým ukončením. Výsledná stovka za 5,7 s a maximální rychlost 230 km/h ale nejsou ostudné hodnoty a zajistí dostatek zábavy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Steinmetz Opel GT

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků