Stát investuje další miliony do průmyslové zóny v Kvasinách

Další stovky milionu půjdou do průmyslové zóny v Kvasinách - Solnice, kde působí i česká automobilka Škoda. Nová investice ve výši zhruba 800 mil. Kč půjde z jedné části ze státního rozpočtu (cca 600 mil. Kč) a zbytek bude investovat kraj a některá města. Celkově se tak investice do této zóny vyšplhají až na 1,7 mld. Kč.

Nové investice půjdou převážně do modernizace silnic první třídy na Rychnovsku, Náchodsku a Královehradecku a část půjde na školství s automobilovým zaměřením v regionu tak, aby byli vychovávání odborníci a dělníci z automobilového průmyslu. Důležitou změnou je i prodloužení termínu, do kdy musí být tyto prostředky čerpány. Nyní má kraj čas až do roku 2010, aby tyto finance proinvestoval, což je dle zástupců kraje dostatečná doba k realizaci všech potřebných záměrů.

Samotná Škoda investovala ve Kvasinách do nových závodů přes 3,5 mld. Kč a to hlavně kvůli výrobě nového modelu Roomster.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků