Stát investuje další miliony do průmyslové zóny v Kvasinách

Další stovky milionu půjdou do průmyslové zóny v Kvasinách - Solnice, kde působí i česká automobilka Škoda. Nová investice ve výši zhruba 800 mil. Kč půjde z jedné části ze státního rozpočtu (cca 600 mil. Kč) a zbytek bude investovat kraj a některá města. Celkově se tak investice do této zóny vyšplhají až na 1,7 mld. Kč.

Nové investice půjdou převážně do modernizace silnic první třídy na Rychnovsku, Náchodsku a Královehradecku a část půjde na školství s automobilovým zaměřením v regionu tak, aby byli vychovávání odborníci a dělníci z automobilového průmyslu. Důležitou změnou je i prodloužení termínu, do kdy musí být tyto prostředky čerpány. Nyní má kraj čas až do roku 2010, aby tyto finance proinvestoval, což je dle zástupců kraje dostatečná doba k realizaci všech potřebných záměrů.

Samotná Škoda investovala ve Kvasinách do nových závodů přes 3,5 mld. Kč a to hlavně kvůli výrobě nového modelu Roomster.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků