Stát investuje další miliony do průmyslové zóny v Kvasinách

Další stovky milionu půjdou do průmyslové zóny v Kvasinách - Solnice, kde působí i česká automobilka Škoda. Nová investice ve výši zhruba 800 mil. Kč půjde z jedné části ze státního rozpočtu (cca 600 mil. Kč) a zbytek bude investovat kraj a některá města. Celkově se tak investice do této zóny vyšplhají až na 1,7 mld. Kč.

Nové investice půjdou převážně do modernizace silnic první třídy na Rychnovsku, Náchodsku a Královehradecku a část půjde na školství s automobilovým zaměřením v regionu tak, aby byli vychovávání odborníci a dělníci z automobilového průmyslu. Důležitou změnou je i prodloužení termínu, do kdy musí být tyto prostředky čerpány. Nyní má kraj čas až do roku 2010, aby tyto finance proinvestoval, což je dle zástupců kraje dostatečná doba k realizaci všech potřebných záměrů.

Samotná Škoda investovala ve Kvasinách do nových závodů přes 3,5 mld. Kč a to hlavně kvůli výrobě nového modelu Roomster.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků