Stát investuje další miliony do průmyslové zóny v Kvasinách

Další stovky milionu půjdou do průmyslové zóny v Kvasinách - Solnice, kde působí i česká automobilka Škoda. Nová investice ve výši zhruba 800 mil. Kč půjde z jedné části ze státního rozpočtu (cca 600 mil. Kč) a zbytek bude investovat kraj a některá města. Celkově se tak investice do této zóny vyšplhají až na 1,7 mld. Kč.

Nové investice půjdou převážně do modernizace silnic první třídy na Rychnovsku, Náchodsku a Královehradecku a část půjde na školství s automobilovým zaměřením v regionu tak, aby byli vychovávání odborníci a dělníci z automobilového průmyslu. Důležitou změnou je i prodloužení termínu, do kdy musí být tyto prostředky čerpány. Nyní má kraj čas až do roku 2010, aby tyto finance proinvestoval, což je dle zástupců kraje dostatečná doba k realizaci všech potřebných záměrů.

Samotná Škoda investovala ve Kvasinách do nových závodů přes 3,5 mld. Kč a to hlavně kvůli výrobě nového modelu Roomster.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků