Starý Land Rover Defender s motorem z Corvetty je realitou. A mimořádně se povedl!

Chcete klasické cool auto, ale máte rádi moderní techniku? Tak pro vás jsou tu restomody. Tento je navíc opravdu povedený!

Společnost E.C.D Automotive Design jsme si představili již na konci dubna, když do světa vypustila informaci, že se chystá na elektrickou verzi klasického Land Roveru Defender. Konkrétně je v plánu nacpat do světoznámého off-roadu baterii z Tesly o kapacitě 100 kWh, která by měla vydržet na 350 km jízdy.

Nový Land Rover Defender padl do rukou tunerů. Kahn jde cestou luxusního vzhledu

Nový Land Rover Defender padl do rukou tunerů. Kahn jde cestou luxusního vzhledu

Společnost se ale vedle tohoto projektu zabývá již dlouhou dobu restomody, tedy plněním klasických aut moderní technikou. Jeden z posledních kousků, na který se dnes podíváme, se náramně povedl. Stavba nazvaná Project Big Sky má základ v provedení 110. Pod kapotou je motor LS3 z koncernu GM o objemu 6,2 litru, který dosahuje výkonu 430 koní. Jednotkou LS3 byl osazován i Chevrolet Corvette. Spárovaný je s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Uvnitř čeká zákazníka mix klasické a moderní techniky. Vedle analogových přístrojů byste tu tak našli i infotainment s možností zrcadlení mobilních telefonů. Nechybí ani hromada USB portů, dvouzónová klimatizace i bezdrátové nabíjení pro mobilní telefony. Podobné kreace jsou ideální pro milovníky starých vozů, kteří se ovšem nechtějí vzdát moderní techniky.

Původní Defender dál inspiruje. Bollinger nabídne i elektrické šasi modelu B2

Původní Defender dál inspiruje. Bollinger nabídne i elektrické šasi modelu B2

O kontakt s vozovkou se starají kola společnosti Huntsman v provedení 1945 Retro Classic Light, která jsou obalená do terénních pneumatik BFG. Výsledek je pokrytý do modré barvy Tamar Blue s bílou střechou Chawton White. Cena za tento kousek je dostupná na poptání.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků