Starý Defender se dočká elektrické verze. Staví ho Britové, od Land Roveru ale nejsou

Defender má v sobě elektrické ústrojí z Tesly a na jedno nabití ujede až 350 kilometrů. Stavitelé tím výrazně rozšíří svou klientelu.

S restomody a konverzemi na elektrická pohonná ústrojí se teď roztrhl pytel. Není snad den, co by na nás odněkud nevykoukla zpráva o klasickém voze, kterému pod kapotou zlověstně bzučí volty. Většinou jim moc velkou váhu nepřikládáme, ale tento vypadá opravdu zajímavě.

Land Rover Defender 90 míří do prodeje v ČR. I kratší off-road jde úžasně vybavit

Land Rover Defender 90 míří do prodeje v ČR. I kratší off-road jde úžasně vybavit

Společnost E.C.D Automotive Design si vzala starý Land Rover Defender a nacpala do něj pohonné ústrojí z Tesly. Uvnitř je tak 100kWh baterie, která na jedno nabití vydrží pro více jak 350 kilometrů jízdy. Se samotnou konverzí na elektrický pohon pomohla britská společnost Electric Classic Cars, která má v této oblasti bohaté zkušenosti.

Land Rover Defender je možná nejlepší auto na světě. Jinak by nezvládl tohle

Land Rover Defender je možná nejlepší auto na světě. Jinak by nezvládl tohle

Společnost E.C.D také není žádným nováčkem. Klasické Land Rovery již nějakou dobu staví a tento nový počin je odpovědí na rostoucí poptávku zákazníků. Firma sídlí v Americe a založili ji britští nadšenci do klasických vozů. Začali se zaměřovat na Land Rovery a zpočátku pracovali i 18 hodin denně, aby zákazníkům splnili všechna jejich přání.

Land Rover prý chystá dostupnější off-road. Luxusní verze Defenderu přijde také

Land Rover prý chystá dostupnější off-road. Luxusní verze Defenderu přijde také

Dnes mají 50 zaměstnanců na plný úvazek a rozhodli se rozšířit nabídku o elektrickou možnost. Nová podvozková základna je připravena pro všechny zákazníky, kteří chtějí klasický Land Rover, ale požadují tichý chod pohonného ústrojí, minimální údržbu a jsou otrávení žíznivostí spalovacích motorů. Cena za tento zajímavý restomod zatím nebyla zveřejněna.

Galerie doplněna o jeden z postavených vozů společností E.C.D.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 100 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků