Start nového Volkswagenu Passat předčil očekávání

Trvalo jenom něco málo přes sto dnů a dovozce osobních automobilů Volkswagen do ČR začal v rubrice "Passat - prodané vozy" psát čtyřmístné cifry.
Start nového Volkswagenu Passat předčil očekávání
Trvalo jenom něco málo přes sto dnů a dovozce osobních automobilů Volkswagen do ČR začal v rubrice "Passat - prodané vozy" psát čtyřmístné cifry.

V pátek 20. dubna se totiž v autosalonu společnosti PORSCHE Praha Prosek předával už tisící vůz Volkswagen Passat prodaný od začátku roku 2001 na tuzemském trhu.

Jubilejním modelem se stal stříbrný Volkswagen 1.8 T a jeho evidentně spokojeným majitelem pan Jiří Janovec z Prahy. "Jako řidič jsem vystřídal hodně vozů nejrůznějších značek. Jenom dva mi ale přirostly k srdci. Před mnoha lety to byla Simca Special a tím druhým byl můj minulý Passat TDI. To byl opravdu vynikající vůz, se kterým jsem neměl nikdy sebemenší problémy. Když jsem tedy začal uvažovat o koupi nového modelu, zašel jsem se - spíše ze slušnosti - podívat i k některým jiným značkám, ale potvrdilo se to, co jsem stejně tušil od začátku. Vyhrál to u mne opět Passat," prohlásil při slavnostním přebírání svého nového pan Janovec.

"Je to možná trochu symbolické, že jubilejní tisící vůz Volkswagen Passat si vybral právě zákazník autosalonu, který otevřel své brány teprve před několika málo týdny. Je to pro nás velkou poctou i závazkem a za celý náš tým mohu slíbit, že uděláme maximum pro spokojenost všech našich klientů. Věřím, že co nevidět jich bude také více než tisíc," řekl Petr Kadlec, ředitel autosalonu PORSCHE Praha Prosek.

"Ve stejném období roku 2000 se prodalo sedm stovek vozů Volkswagen Passat minulé generace. Nový Passat tak dokázal nejenom o dvacet procent překonat výsledky svého předchůdce, ale výrazně posílil i svoji pozici v segmentu osobních automobilů střední třídy," říká Frank Jürgens, vedoucí divize osobních vozů Volkswagen společnosti Import Volkswagen Group.

“Je nám jasné, že suverénní pozice modelu Passat nedá ostatním značkám spát. Ani v příštím období však nehodláme přenechávat hřiště soupeřům - naopak, našim cílem je dominantní pozici Passatu ještě zvýraznit. Chystané modely, například luxusní model s osmiválcovým motorem Passat W8, budou určitě účinnou zbraní,“ dodal Frank Jürgens.-pr-

Poznámka: Informace o Passatu W8 najdete v článku Volkswagen Passat W8

Automobily značky Volkswagen nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků