Start nového Volkswagenu Passat předčil očekávání

Trvalo jenom něco málo přes sto dnů a dovozce osobních automobilů Volkswagen do ČR začal v rubrice "Passat - prodané vozy" psát čtyřmístné cifry.
Start nového Volkswagenu Passat předčil očekávání
Trvalo jenom něco málo přes sto dnů a dovozce osobních automobilů Volkswagen do ČR začal v rubrice "Passat - prodané vozy" psát čtyřmístné cifry.

V pátek 20. dubna se totiž v autosalonu společnosti PORSCHE Praha Prosek předával už tisící vůz Volkswagen Passat prodaný od začátku roku 2001 na tuzemském trhu.

Jubilejním modelem se stal stříbrný Volkswagen 1.8 T a jeho evidentně spokojeným majitelem pan Jiří Janovec z Prahy. "Jako řidič jsem vystřídal hodně vozů nejrůznějších značek. Jenom dva mi ale přirostly k srdci. Před mnoha lety to byla Simca Special a tím druhým byl můj minulý Passat TDI. To byl opravdu vynikající vůz, se kterým jsem neměl nikdy sebemenší problémy. Když jsem tedy začal uvažovat o koupi nového modelu, zašel jsem se - spíše ze slušnosti - podívat i k některým jiným značkám, ale potvrdilo se to, co jsem stejně tušil od začátku. Vyhrál to u mne opět Passat," prohlásil při slavnostním přebírání svého nového pan Janovec.

"Je to možná trochu symbolické, že jubilejní tisící vůz Volkswagen Passat si vybral právě zákazník autosalonu, který otevřel své brány teprve před několika málo týdny. Je to pro nás velkou poctou i závazkem a za celý náš tým mohu slíbit, že uděláme maximum pro spokojenost všech našich klientů. Věřím, že co nevidět jich bude také více než tisíc," řekl Petr Kadlec, ředitel autosalonu PORSCHE Praha Prosek.

"Ve stejném období roku 2000 se prodalo sedm stovek vozů Volkswagen Passat minulé generace. Nový Passat tak dokázal nejenom o dvacet procent překonat výsledky svého předchůdce, ale výrazně posílil i svoji pozici v segmentu osobních automobilů střední třídy," říká Frank Jürgens, vedoucí divize osobních vozů Volkswagen společnosti Import Volkswagen Group.

“Je nám jasné, že suverénní pozice modelu Passat nedá ostatním značkám spát. Ani v příštím období však nehodláme přenechávat hřiště soupeřům - naopak, našim cílem je dominantní pozici Passatu ještě zvýraznit. Chystané modely, například luxusní model s osmiválcovým motorem Passat W8, budou určitě účinnou zbraní,“ dodal Frank Jürgens.-pr-

Poznámka: Informace o Passatu W8 najdete v článku Volkswagen Passat W8

Automobily značky Volkswagen nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků