Staronové Lamborghini Countach LP500 řádilo na okruhu. Můžete ho navštívit

Až do 15. listopadu máte zřejmě poslední možnost vidět znovuzrozený prototyp Lamborghini Countach LP500. Pak už půjde k majiteli.

Na začátku října jsme vás informovali o znovuzrození prvního Lamborghini Countach LP500. Původní vůz byl totiž zničen při nárazových testech. Velmi uznávaný zákazník automobilky si ho ovšem moc přál, a tak mu ho znovu postavili podle původních výkresů, fotografií i výpovědí zaměstnanců.

Veřejný debut si odbyl na Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Ještě předtím se ale objevil na testovacím okruhu Pirelli ve Vizzola Ticino, kde se majiteli předvedl v plné parádě. Lamborghini si potřebovalo být jisté, že všechno sedí a funguje jak má, zatímco nový majitel vyzkoušel auto v plné parádě.

První Countach nyní zamířil do muzea Mudetec v Sant’Agata Bolognese, kde bude až do 15. listopadu a může si ho tak prohlédnout i široká veřejnost. Stojí vedle trubkového šasi LP400, druhého vyrobeného LP400 a také 5000 QV. Vznikla tak expozice ukazující průřez historie modelem Countach.

Výskyt Countache na tomto okruhu samozřejmě nebyla náhoda. Pirelli totiž kvůli tomuto vozu rekonstruovalo původní pneumatiky Cinturato CN12. Práce na voze si vyžádaly celkem 25.000 hodin. Cena stavby zveřejněna nebyla.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Váš názor Další článek: Nový Range Rover odhalen únikem. Spíš evoluce než revoluce. Motor V8 mít bude!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,