Stará škodovka vs. kilometr plastové fólie: Rusové z Garage 54 řádili v Česku!

Ruští nadšenci z YouTube kanálu Garage 54 přichází s dalším experimentem. Bude fungovat natažená plastová fólie mezi dvěma stromy jako efektivní způsob k zastavení rozjeté škodovky?

Pokud hledáte odpovědi na své nejbizarnější technické otázky v oblasti automobilů, musíte pravidelně sledovat ruský YouTube kanál Garage 54. Tito mechanici nám už třeba ukázali, jak si povede auto, která má místo pneumatik na disku navařené pružiny, nebo namotané stohy kancelářských papírů A4. Taky se velice kreativními způsoby snažili zabít motor staré Lady.

Na svých cestách po Evropě nyní Garage 54 navštívila i Českou republiku a přesněji dalšího YouTube tvůrce Vemacha, který na svém kanálu usilovně vylepšuje svou starou škodovku. Těžko popsat všechny kuriózní úpravy, stačí ale říct, že kreativita mu stejně jako zmíněným Rusům vůbec nechybí.

Co zabije starou Ladu? Rusové „krmili“ motor kolou, vejci nebo mlékem

Co zabije starou Ladu? Rusové „krmili“ motor kolou, vejci nebo mlékem

Právě tato „škodárna“ byla vybrána pro místní test průjezdu překážkou. Onou překážkou byla přitom vrstva průhledné plastové folie, kterou borci natáhli mezi dva stromy. Přesněji mluvíme o celém kilometru tohoto materiálu.

Nejprve se ale začalo s menším množstvím, tedy jednou rolí fólie, kterou škodovka projela jako nůž máslem. Poté se už mezi stromy natáhly dohromady čtyři role s fólií o celkové délce přes tisíc metrů a bizarního testu se nakonec zúčastnil i Fiat Multipla. Na výsledek se podívejte sami…

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků