Stará Škoda Octavia stále nekončí

Ačkoliv loni na jaře přišla na trh nová generace Škody Octavia, automobilka oznámila záměr prodávat vedle novinky i starou generaci, a to pod názvem Tour (podobně se prodává např. Opel Astra Classic II) s tím, že prodej skončí pravděpodobně koncem roku 2005. To však nyní tiskové oddělení Škodovky upřesňuje: Octavia Tour se bude prodávat tak dlouho, dokud o ni bude zájem - a ten přetrvává, a to i v náročnější západní Evropě. Hlavním trhem je však Evropa střední a východní a Asie.

Jen od ledna do dubna vyrobila automobilka z celkového počtu 79 tisíc Octavií více než čtvrtinu modelů Tour. V Česku pak prodeje starší generace činily 17 procent. Výroba modelu Tour bude pokračovat i v roce 2006 a možná i několik let dalších.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků