Stará Škoda Octavia stále nekončí

Ačkoliv loni na jaře přišla na trh nová generace Škody Octavia, automobilka oznámila záměr prodávat vedle novinky i starou generaci, a to pod názvem Tour (podobně se prodává např. Opel Astra Classic II) s tím, že prodej skončí pravděpodobně koncem roku 2005. To však nyní tiskové oddělení Škodovky upřesňuje: Octavia Tour se bude prodávat tak dlouho, dokud o ni bude zájem - a ten přetrvává, a to i v náročnější západní Evropě. Hlavním trhem je však Evropa střední a východní a Asie.

Jen od ledna do dubna vyrobila automobilka z celkového počtu 79 tisíc Octavií více než čtvrtinu modelů Tour. V Česku pak prodeje starší generace činily 17 procent. Výroba modelu Tour bude pokračovat i v roce 2006 a možná i několik let dalších.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků