Stará Škoda Octavia stále nekončí

Ačkoliv loni na jaře přišla na trh nová generace Škody Octavia, automobilka oznámila záměr prodávat vedle novinky i starou generaci, a to pod názvem Tour (podobně se prodává např. Opel Astra Classic II) s tím, že prodej skončí pravděpodobně koncem roku 2005. To však nyní tiskové oddělení Škodovky upřesňuje: Octavia Tour se bude prodávat tak dlouho, dokud o ni bude zájem - a ten přetrvává, a to i v náročnější západní Evropě. Hlavním trhem je však Evropa střední a východní a Asie.

Jen od ledna do dubna vyrobila automobilka z celkového počtu 79 tisíc Octavií více než čtvrtinu modelů Tour. V Česku pak prodeje starší generace činily 17 procent. Výroba modelu Tour bude pokračovat i v roce 2006 a možná i několik let dalších.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků