Stará Škoda Octavia stále nekončí

Ačkoliv loni na jaře přišla na trh nová generace Škody Octavia, automobilka oznámila záměr prodávat vedle novinky i starou generaci, a to pod názvem Tour (podobně se prodává např. Opel Astra Classic II) s tím, že prodej skončí pravděpodobně koncem roku 2005. To však nyní tiskové oddělení Škodovky upřesňuje: Octavia Tour se bude prodávat tak dlouho, dokud o ni bude zájem - a ten přetrvává, a to i v náročnější západní Evropě. Hlavním trhem je však Evropa střední a východní a Asie.

Jen od ledna do dubna vyrobila automobilka z celkového počtu 79 tisíc Octavií více než čtvrtinu modelů Tour. V Česku pak prodeje starší generace činily 17 procent. Výroba modelu Tour bude pokračovat i v roce 2006 a možná i několik let dalších.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků