Stáhnout Phaeton z Ameriky prý byla chyba

Šéf severoamerického Volkswagenu Stefan Jacoby přišel s prohlášením, že stáhnutí Phaetonu z tohoto trhu byla zřejmě chyba.

Luxusní sedan bez velké image sice neměl v tomto segmentu příliš šancí na úspěch a dle Stefana Jacobyho nebyli zákazníci Volkswagenu připraveni na to platit za vůz této značky takové peníze. Jenže nyní má Volkswagen na severoamerickém trhu mezeru v nabídce. Největším modelem je nyní Passat, což je na tamní měřítka poměrně malý model a pokud chce Volkswagen zlepšit vnímání své značky, musí nasadit prestižnější modely, což bez vozů jako je Phaeton asi nepůjde. A tak měl tento model podle Jacobyho zůstat v nabídce.

Dle všeho tak půjde Volkswagen s příštím luxusním modelem trochu jinou cestou a bude se snažit změnit povědomí o značce s tím, že cílem má být chápání vozů této značky jako komfortních a luxusních automobilů.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků