Stáhnout Phaeton z Ameriky prý byla chyba

Šéf severoamerického Volkswagenu Stefan Jacoby přišel s prohlášením, že stáhnutí Phaetonu z tohoto trhu byla zřejmě chyba.

Luxusní sedan bez velké image sice neměl v tomto segmentu příliš šancí na úspěch a dle Stefana Jacobyho nebyli zákazníci Volkswagenu připraveni na to platit za vůz této značky takové peníze. Jenže nyní má Volkswagen na severoamerickém trhu mezeru v nabídce. Největším modelem je nyní Passat, což je na tamní měřítka poměrně malý model a pokud chce Volkswagen zlepšit vnímání své značky, musí nasadit prestižnější modely, což bez vozů jako je Phaeton asi nepůjde. A tak měl tento model podle Jacobyho zůstat v nabídce.

Dle všeho tak půjde Volkswagen s příštím luxusním modelem trochu jinou cestou a bude se snažit změnit povědomí o značce s tím, že cílem má být chápání vozů této značky jako komfortních a luxusních automobilů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků