Stáhnout Phaeton z Ameriky prý byla chyba

Šéf severoamerického Volkswagenu Stefan Jacoby přišel s prohlášením, že stáhnutí Phaetonu z tohoto trhu byla zřejmě chyba.

Luxusní sedan bez velké image sice neměl v tomto segmentu příliš šancí na úspěch a dle Stefana Jacobyho nebyli zákazníci Volkswagenu připraveni na to platit za vůz této značky takové peníze. Jenže nyní má Volkswagen na severoamerickém trhu mezeru v nabídce. Největším modelem je nyní Passat, což je na tamní měřítka poměrně malý model a pokud chce Volkswagen zlepšit vnímání své značky, musí nasadit prestižnější modely, což bez vozů jako je Phaeton asi nepůjde. A tak měl tento model podle Jacobyho zůstat v nabídce.

Dle všeho tak půjde Volkswagen s příštím luxusním modelem trochu jinou cestou a bude se snažit změnit povědomí o značce s tím, že cílem má být chápání vozů této značky jako komfortních a luxusních automobilů.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků