Stabilizační systém bude v USA povinný od roku 2012

Americký úřad, který se zabývá bezpečností silničního provozu (NHTSA), vydal prohlášení, že hodlá zavést povinné vybavení stabilizačním systémem pro všechny vozy. Tuto povinnost chce úřad zavést od roku 2012, což je prý dostatečná doba, aby se na ni mohly automobilky připravit.

Dle amerických úřadů totiž dokáže tento systém zachránit až 10 000 životů ročně a zajistí pokles počtu nehod až o 17 procent. Přítomnost ESP či obdobné systému dokáže předejí množství dopravních nehod nebo výrazně zmírnit jejich následky díky zachování ovladatelnosti vozu i pro horší řidiče.

Protože si je úřad vědom, že existují situace, kdy může být tento systém naopak na škodu (např. jízda v hlubokém sněhu) bude zákon počítat s tím, že systém bude možno deaktivovat tlačítkem.

Cena vozu by po zavedení tohoto systému měla vzrůst zhruba o 110 dolarů a to se počítá s dnešními cenami. Za pět let bude systém na výrobu určitě daleko levnější, a tak lze předpokládat, že nové vozy podraží jen kosmeticky.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 39 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků