Stabilizační systém bude v USA povinný od roku 2012

Americký úřad, který se zabývá bezpečností silničního provozu (NHTSA), vydal prohlášení, že hodlá zavést povinné vybavení stabilizačním systémem pro všechny vozy. Tuto povinnost chce úřad zavést od roku 2012, což je prý dostatečná doba, aby se na ni mohly automobilky připravit.

Dle amerických úřadů totiž dokáže tento systém zachránit až 10 000 životů ročně a zajistí pokles počtu nehod až o 17 procent. Přítomnost ESP či obdobné systému dokáže předejí množství dopravních nehod nebo výrazně zmírnit jejich následky díky zachování ovladatelnosti vozu i pro horší řidiče.

Protože si je úřad vědom, že existují situace, kdy může být tento systém naopak na škodu (např. jízda v hlubokém sněhu) bude zákon počítat s tím, že systém bude možno deaktivovat tlačítkem.

Cena vozu by po zavedení tohoto systému měla vzrůst zhruba o 110 dolarů a to se počítá s dnešními cenami. Za pět let bude systém na výrobu určitě daleko levnější, a tak lze předpokládat, že nové vozy podraží jen kosmeticky.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků