SSC Tuatara v akci! Vyzyvatel Bugatti se požene k rekordu za krásného soundtracku

Rýsuje se nám velmi zajímavá bitva hypersportů, které se účastní celý svět. Jeden z amerických vyzyvatelů nyní ukazuje, s jakým řevem se postaví do první linie.

Americkou značku SSC si vybaví především mileniálové. Její první model Ultimate Aero začal v druhé polovině první dekády nového tisíciletí plnit stránky časopisů a byl to přesně ten svalnatý hrdina, o kterém všichni chtěli vědět víc. Mezi Ferrari, Lamborghini a Bugatti zaťal americkou pěst a uměl jezdit rychlostmi přes 400 km/h. Přitom se nezatěžoval „zbytečnostmi“, jako je třeba ABS.

Hennessey odhaluje motor hypersportu Venom F5. Říká mu Fury a má přes 1800 koní

Hennessey odhaluje motor hypersportu Venom F5. Říká mu Fury a má přes 1800 koní

Dlouho o automobilce pak nebylo slyšet. Měli jsme sice na očích koncept Tuatara z roku 2011, ale nový americký hrdina na silnicích zatím nebyl. Teď se ale SSC (Shelby Supercars) konečně pomalu vrací na scénu a koncept Tuatara získává produkční kontury. 

Pohání ho dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,9 litru a při správném palivu dosahuje impozantního výkonu 1750 koní. Do toho má sedmistupňovou převodovku, která mění převody rychlostí mrknutí oka. To vše při hmotnosti pouze 1247 kilogramů.

Kupte si hodinky inspirované Bugatti Chiron. Uvnitř mají motor W16, ale co ta cena?

Kupte si hodinky inspirované Bugatti Chiron. Uvnitř mají motor W16, ale co ta cena?

Vznikne jich pouze sto a každý kousek bude mít startovací cenovku 1,6 milionu dolarů (necelých 40 milionů korun). Cílem vozu je překonat hranici 300 mil za hodinu (483,6 km/h). Američané tak opět chtějí do klubu, ve kterém je Koenigsegg či Bugatti.

Vyrovnané šance na tento úspěch má ale i další americký vyzyvatel - Hennessey Venom F5. Jak taková legie koní v podání SSC zní, si můžete poslechnout v přiloženém videu. Tvůrci totiž svůj výtvor vzali na pořádnou projížďku a nechali přeplňovaný osmiválec řádně zpívat.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků