SsangYong představí naftový hybrid

Na ženevském autosalonu bude mít svou expozici i automobilka SsangYong. Ta zde představí nový hybridní model, který v sobě spojí elektromotor s naftovým agregátem. Hybridní systém bude klasický, tedy jízdu zabezpečuje spalovací motor, kterému při akceleraci a při nízkých rychlostech vypomůže elektromotor, jež získá energii z akumulátorů. Vůz pak bude vykazovat o zhruba třicet procent nižší spotřebu než s motorem čistě naftovým.

Každopádně není prozatím zcela jasné, v jakém modelu se hybridní systém představí. Nepotvrzené informace se zaměřují na model Rhodius.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků