SsangYong po 35 letech končí. Důvod nepřekvapí, ale vstane z popela ve zcela nové podobě

Nový majitel se rozhodl skoncovat s celou historií SsangYongu. Chce tak bojovat proti nevalné image značky.

Se vstupem do světa elektromobility změnila řada automobilek svou image. Chtějí tím vyjádřit posun k novým technologiím a modelům příští generace. Nyní se k nim přidává i nejstarší jihokorejská automobilka SsangYong, i když ze zcela jiných důvodů a v daleko větším měřítku.

V poslední době má SsangYong docela úspěch i na českém trhu, kde nabízí cenově atraktivní SUV. Bohužel to rozhodně nezachrání globálně pohnutou image. Historie značky sahá do roku 1954, i když označení SsangYong přišlo až koncem osmdesátých let. Od té doby značka často měnila majitele. Fungovala pod křídly Daewoo, čínského SAIC Motor, indického Mahindra & Mahindra, až ji nakonec loni koupila skupina KG s pevnými kořeny v chemickém a hutním průmyslu. Podle ní už není současná podoba značky zapotřebí, a je třeba začít budovat její novou tvař.

Pokud záměr akcionáři na březnové valné hromadě odsouhlasí, SsangYong by se přejmenoval na KG Mobility. S tím souvisí změna firemní identity a loga na „KG“. Název také naznačuje, že by se automobilka vedle prodeje automobilů mohla věnovat i ostatním řešením mobility a s tím spojeným službám.

SsangYong

Jihokorejský SsangYong vznikl v roce 1963 spojením dvou společností, současný název dostal v roce 1986.

V minulosti spolupracoval s Daimler-Benz, Daewoo, koupila ho čínská automobilka a vlastnila jej i indická firma Mahindra & Mahindra. V současnosti je pod vedením jihokorejského konsorcia KG Group. V České republice se soustředí na SUV.

SsangYong Rexton • SsangYong Korando • SsangYong Tivoli • SsangYong Musso Grand

Diskuze (12) Další článek: Jednoduchý systém dokáže prodloužit dojezd elektromobilů až o 15 %. Může pomoci zachránit životy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,