SsangYong odhaluje elektrické Korando. Další SUV na baterky už chystá

Korejská značka odhaluje podobu Koranda na baterky. Na oficiální premiéru nebudeme čekat dlouho.

Po loňské upoutávce se už SsangYong zdá být připraven nastoupit do trendu elektromobility. Na veřejnost tak automobilka uvádí podobu očekávaného SUV Korando ve verzi s čistě elektrickým ústrojím e-Motion. Svůj první elektromobil plánuje SsangYong uvést na evropském trhu už letos v říjnu.

Omlazený SsangYong Musso Grand je v Česku. Za 699.900 Kč má vše potřebné

Omlazený SsangYong Musso Grand je v Česku. Za 699.900 Kč má vše potřebné

Po stránce designu se bude Korando e-Motion držet zavedeného stylu, s ohledem na snížení odporu vzduchu bude ale vybaveno zahlazenou maskou a jinak tvarovaným nárazníkem. Aerodynamice pomohou i nová kola. Elektromotor a baterky uvnitř pak zvýrazní modré doplňky na karoserii.

O technice zatím SsangYong nezveřejňuje žádné nové informace. Dle předchozích zpráv má ovšem SUV pohánět jeden elektromotor o výkonu 138 kW (188 koní), představující nejsilnější verzi v nabídce. Baterie o kapacitě 61,5 kWh by poté zajistila dojezd okolo 420 km.

TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

V nejnovější tiskové zprávě nakonec SsangYong odhaluje plány do budoucna. Automobilka už chystá druhé elektrické SUV v nabídce. Středně velký model s kódovým označením J100 je vyobrazen na ilustracích v galerii. Zapadnout má velikostně pod současný Rexton. Uvedení se máme dočkat v roce 2022.

SsangYong

Jihokorejský SsangYong vznikl v roce 1963 spojením dvou společností, současný název dostal v roce 1986.

Spolupracoval s Daimler-Benz, s Daewoo, koupila ho čínská automobilka a aktuálně skončil pod indickou firmou Mahindra & Mahindra. V České republice se soustředí na SUV.

SsangYong Rexton • SsangYong Korando • SsangYong Tivoli • SsangYong Musso Grand

První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 36 příspěvků
TEST Audi Q2 35 TFSI (110 kW) S tronic: Otázka za milion. Těžká, nebo lehká?

Audi Q2 35 TFSI S tronic

Sudá série Audi začínajících na písmeno Q se utěšeně rozrůstá. Pokud nás paměť nešálí, Q2 byla v roce 2016 vlastně první věcička značky tohoto formátu dostupná v Evropě. Pět let je v autosvětě věčnost, obstojí technika i dnes, byť po faceliftu?

20.  7.  2021 | Richard Herbich | 4 příspěvky
Minitest SsangYong Rexton 2.2 e-XDI 8AT 4x4: Levný all inclusive bez konkurence

SsangYong Rexton 2.2 e-XDI

Přestože je na našich silnicích téměř nevídáme a asi se ani nikdy neokouká, po čtyřech letech kariéry se největší SUV nejmenší korejské automobilky dočkalo modernizace. A to velmi nápadné!

15.  7.  2021 | Michal Beneš | 14 příspěvků