Srbská Zastava bude měnit majitele

Vozy srbské automobilky Zastava byly známé hlavně před dvaceti lety. Po politických změnách se tato automobilka nedokázala prosadit na konkurenčním trhu a postupem času se z ní stala společnost na samotném okraji automobilového průmyslu, která vyrábí pouze staré vozy v licenci.

V současnosti vyrábí Zastava jeden model s tím, že druhý připravuje. Prvním z nich je Zastava 10, tedy Fiat Punto minulé generace, druhým by měl být Opel Astra minulé generace ve verzi Sedan. Celková roční produkce pak čítá 15 000 kusů a vše míří na domácí trh.

Nový vlastník má získat 98,8 procent státního podílu za dosud nespecifikovanou částku. Jelikož je tato automobilka mezi občany Srbska vnímaná velmi pozitivně, srbská vláda nastavila takové podmínky, aby si automobilku mohla pořídit buď jen jiná automobilka, nebo společnost s opravdu velkým kapitálem, aby byla zajištěna její budoucnost.

Neoficiálně se hovoří o tom, že by automobilku měl koupit koncern Fiat, který s ní dlouhodobě spolupracuje a samotna továrna je vybavena tak, že může produkovat vozy této italské značky. Zda ovšem tuto soutěž vyhraje Fiat, nebo někdo jiný, je předčasné předjímat.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků