Dílna z Pardubic upravuje staré Babetty. Pod rukama vznikají zajímavé skvosty

Zašlá Babetta dnes už mnoho parády nenadělá. Dílna na východu Čech jí však umí dát punc retro moderny.

Babetta je ikonou mopedů československých silnic, která si i dnes udržuje silnou základnu fanoušků. Ačkoliv můžete ctít původní stav a nostalgii, taková Babetta ve stylu moderního scrambleru nebo café raceru je už dnes také realitou. A právě na přestavby slavného mopedu se specializuje malá dílna Squirrel Design z Pardubic.

Jak zabezpečit motorku proti krádeži? Máme pár tipů, které vám ušetří starosti

Jak zabezpečit motorku proti krádeži? Máme pár tipů, které vám ušetří starosti

Vedle normálního servisu nebo generálních oprav totiž Squirrel Design nabízí i stavby na přání, které si často berou inspiraci v moderních retro motocyklech. Stačí se podívat do galerie a uvidíte, že i Babetta může dostat prostorový rám, nahoře umístěnou nádrž, nízká řídítka a ve výsledku připomínat café racer.    

Jak uvádí dílna na svém webu, realizace je dílem individuálního přání a finančních možností zákazníka. Fantazii se tedy meze nekladou a zázemí má Squirrel Design skvělé. Vyrábí si tu vlastní optimalizované komponenty nebo zvládají upravovat rámy bez zásahu do jejich konstrukce.

Český fotograf MotoGP v době korony: Chyběly mi emoce, říká Václav Duška Jr.

Český fotograf MotoGP v době korony: Chyběly mi emoce, říká Václav Duška Jr.

Squirrel Design se zaměřuje především na modelové řady Babetty 210 a 225, u kterých nabízí i zvýšení výkonu změnami v sání, úpravami válců, hlav a karburací. Úpravou převodů umí také navýšit maximální rychlost.

S mottem „Přivezte svoji starou a odvezete si hned novou“ jsou nakonec zájemcům k mání i připravené Babetty 210 po generální opravě, které jsou ihned k odběru a čekají pouze na vybranou barvu laku. Cena pak reflektuje stav starého stroje, který dílna vykoupí na protiúčet. Jak to tedy vypadá, Babetta is not dead.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera