Spyker v roce 2007: ztráta 72 milionů Eur

Nizozemská automobilka Spyker, která se specializuje především na výrobu sportovních vozů, si v minulém roce nevedla vůbec dobře. Společnost totiž vykázala ztrátu 72 milionů Eur, přičemž se jí podařilo vyrobit jen 26 vozů (v posledním kvartálu dokonce pouze dva), a to i navzdory většímu počtu objednávek. Pozitivní přínos neměl ani konec působení v seriálu F1.

Vyhlídky Spykeru ale nejsou tak hrozné - automobilka má v blízké době dostat finanční injekci od skupiny Snoras, což by jí mělo pomoct dostat se z těžké situace a rozšířit produkci současných modelů. Spyker chystá také uvést do prodeje dva nové modely - C8 Aileron přijde na trh na podzim tohoto roku, model D8 Peking-to-Paris pak v roce 2009.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků