Spyker v roce 2007: ztráta 72 milionů Eur

Nizozemská automobilka Spyker, která se specializuje především na výrobu sportovních vozů, si v minulém roce nevedla vůbec dobře. Společnost totiž vykázala ztrátu 72 milionů Eur, přičemž se jí podařilo vyrobit jen 26 vozů (v posledním kvartálu dokonce pouze dva), a to i navzdory většímu počtu objednávek. Pozitivní přínos neměl ani konec působení v seriálu F1.

Vyhlídky Spykeru ale nejsou tak hrozné - automobilka má v blízké době dostat finanční injekci od skupiny Snoras, což by jí mělo pomoct dostat se z těžké situace a rozšířit produkci současných modelů. Spyker chystá také uvést do prodeje dva nové modely - C8 Aileron přijde na trh na podzim tohoto roku, model D8 Peking-to-Paris pak v roce 2009.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků