Spyker má potíže a redukuje výrobu

Holandská automobilka Spyker je nucena radikálně změnit své plány. Z důvodu tíživé finanční situaci nebude Spyker vyrábět sportovní model C12 a C12 Zagato.

Spykeru tak zůstane jen model C8 v obou verzích, který tvoří v současnosti hlavní část výroby a tedy i zdroj financí. Prozatím není ani rozhodnuto o ukončení projektu modelu D12 Peking-to-Paris.

Spyker chce tento model vyrábět, ale naráží na vysoké náklady výroby. Důvodem je jednak nutnost používat dvanáctiválec Volkswagenu a také úprava výrobních linek. Spyker tak zvažuje, že by si tento model nechal vyrábět externě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spyker C8

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Spyker D12
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spyker C12 Zagato
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků