Spyker C8 Aileron: další létající Holanďan (živé foto)

I přes reorganizaci vedení a finanční těžkosti, jimiž společnost během loňského roku procházela, podařilo se Spykeru v Ženevě představit nový model. Je jím Aileron, patřící do rodiny C8.

Jedná se o supersportovní vůz s motorem uloženým uprostřed, hliníkovou karosérií a prostorovým, rovněž hliníkovým rámem. Ve srovnání s ostatními typy značky se podařilo konstruktérům zvýšit torzní tuhost karosérie o 40%, a to bez zvýšení hmotnosti. Rozvor náprav narostl o 100 mm a rozchod předních kol byl rozšířen. Aileron se zvenčí vyznačuje leštěnými hliníkovými naběráky vzduchu pro chlazení, širší maskou chladiče, novými hlavními světlomety s xenonovými výbojkami a blinkly tvořenými LED.

Také model Aileron bude poháněn vidlicovým osmiválcem Audi s objemem 4,2 l a výkonem rovných 400 koní. Pracuje s manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou Getrag, nebo, u Spykeru poprvé, s „automatem“ ZF. Litá kola mají v průměru 19 palců a připomínají vrtule, pod nimi prosvítají keramické kotouče AP Racing a velké brzdiče. Zavěšení kol bylo důkladně přepracováno a tlumiče jsou uloženy vodorovně. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
C8 Aileron na ženevském stánku Spykeru
Klepněte pro větší obrázek
Spyker C8 Aileron
Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků