Spyker C8 Aileron: další létající Holanďan (živé foto)

I přes reorganizaci vedení a finanční těžkosti, jimiž společnost během loňského roku procházela, podařilo se Spykeru v Ženevě představit nový model. Je jím Aileron, patřící do rodiny C8.

Jedná se o supersportovní vůz s motorem uloženým uprostřed, hliníkovou karosérií a prostorovým, rovněž hliníkovým rámem. Ve srovnání s ostatními typy značky se podařilo konstruktérům zvýšit torzní tuhost karosérie o 40%, a to bez zvýšení hmotnosti. Rozvor náprav narostl o 100 mm a rozchod předních kol byl rozšířen. Aileron se zvenčí vyznačuje leštěnými hliníkovými naběráky vzduchu pro chlazení, širší maskou chladiče, novými hlavními světlomety s xenonovými výbojkami a blinkly tvořenými LED.

Také model Aileron bude poháněn vidlicovým osmiválcem Audi s objemem 4,2 l a výkonem rovných 400 koní. Pracuje s manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou Getrag, nebo, u Spykeru poprvé, s „automatem“ ZF. Litá kola mají v průměru 19 palců a připomínají vrtule, pod nimi prosvítají keramické kotouče AP Racing a velké brzdiče. Zavěšení kol bylo důkladně přepracováno a tlumiče jsou uloženy vodorovně. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
C8 Aileron na ženevském stánku Spykeru
Klepněte pro větší obrázek
Spyker C8 Aileron
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 26 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků