Spousta Čechů hazarduje se životy na čerpacích stanicích. Přitom stačí znát tato pravidla

Nehody na čerpacích stanicích se bohužel stávají. Jejich riziko ale můžeme minimalizovat jednoduchými pravidly.

Tankování paliva je nedílnou součástí soužití s autem vybaveným spalovacím motorem. Celý proces trvá jen pár minut, ale i během těch pár minut se může leccos pokazit. Stačí ale dodržovat pár zásadních pravidel a nebudeme nebezpeční sobě ani okolí. Bohužel se ukazuje, že ne každý je s nimi obeznámen. Pojďme si tedy připomenout, co byste na čerpací stanici při tankování rozhodně neměli dělat.

Nezávislé topení

Paragraf 44 Zákonu o provozu na pozemních komunikacích nám mimo jiné říká, že pokud je k vytápění vozidla použito nezávislého topení, musí je řidič vypnout již před příjezdem k čerpací stanici pohonných hmot. Toto je jedna z hlavních zásad používání nezávislého topení. Nemělo by se používat ani v uzavřených prostorách a při stání na hořlavém povrchu, třeba na suché trávě.

Pustit vozidla s předností jízdy

Stejný paragraf nám pak v druhé části sděluje další zásadní informaci o tankování, a to sice, že řidiči vozidel s právem přednostní jízdy mají při čerpání pohonných hmot přednost. Přitom ani nemusí používat zvláštních výstražných znamení. Třeba sanitka má prostě vždy přednost, protože i když zrovna nikam nespěchá, za okamžik už může. A to se nehodí, když jí blokujete stojan.

Diskuze (18) Další článek: Toyota Supra konečně s manuální převodovkou! Je pouze s šestiválcem a míří i do Evropy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,