Spotřeba amerických vozů klesne na 6,7 l na 100 km

Americký senát schválil nový zákon, který se věnuje spotřebě vozů v blízké budoucnosti. Dle této normy budou muset automobilky produkovat vozy tak, aby jejich průměrná spotřeba v roce 2020 nepřesáhla 6,7 l na 100 km resp. amerických 35 mpg.

Celý program bude spuštěn v roce 2011, kdy začnou platit první regulace. Pravidla výroby a spotřeby se poté budou postupně stupňovat až na požadovanou hodnotu.

Spotřeba, která má být v průměru o 40% nižší než je současná, má snížit jednak spotřebu vlastních ropných produktů a druhak přinést úlevu životnímu prostředí. Celkově toto opatření uspoří v roce 2020 jeden milion barelů pohonných hmot denně, což je při současné denní spotřebě okolo 8 milionu barelů poměrně značná úleva.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků