Spotřeba amerických vozů klesne na 6,7 l na 100 km

Americký senát schválil nový zákon, který se věnuje spotřebě vozů v blízké budoucnosti. Dle této normy budou muset automobilky produkovat vozy tak, aby jejich průměrná spotřeba v roce 2020 nepřesáhla 6,7 l na 100 km resp. amerických 35 mpg.

Celý program bude spuštěn v roce 2011, kdy začnou platit první regulace. Pravidla výroby a spotřeby se poté budou postupně stupňovat až na požadovanou hodnotu.

Spotřeba, která má být v průměru o 40% nižší než je současná, má snížit jednak spotřebu vlastních ropných produktů a druhak přinést úlevu životnímu prostředí. Celkově toto opatření uspoří v roce 2020 jeden milion barelů pohonných hmot denně, což je při současné denní spotřebě okolo 8 milionu barelů poměrně značná úleva.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků