Spotřeba amerických vozů klesne na 6,7 l na 100 km

Americký senát schválil nový zákon, který se věnuje spotřebě vozů v blízké budoucnosti. Dle této normy budou muset automobilky produkovat vozy tak, aby jejich průměrná spotřeba v roce 2020 nepřesáhla 6,7 l na 100 km resp. amerických 35 mpg.

Celý program bude spuštěn v roce 2011, kdy začnou platit první regulace. Pravidla výroby a spotřeby se poté budou postupně stupňovat až na požadovanou hodnotu.

Spotřeba, která má být v průměru o 40% nižší než je současná, má snížit jednak spotřebu vlastních ropných produktů a druhak přinést úlevu životnímu prostředí. Celkově toto opatření uspoří v roce 2020 jeden milion barelů pohonných hmot denně, což je při současné denní spotřebě okolo 8 milionu barelů poměrně značná úleva.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků