Spotify uvádí vlastní přehrávač do automobilů. Může se hodit třeba veteránům

Streamovací služba Spotify si začíná oťukávat svět hardwaru. Zatím jen malou krabičkou za poštovné.

Spotify, služba pro streamování muziky a podcastů, se od svého založení v roce 2006 rychle rozšířila do celého světa. Všem tak dala v jedné aplikaci téměř všechny existující písně jako na dlani. Dříve se oblíbené mixy nahrávaly na kazety, pak na CD a jako poslední přišla externí úložiště (SD, USB). Dnes stačí Spotify a kliknout na: Vytvořit playlist.

Spotify je aplikace pro chytré telefony a pokud máte i trochu chytřejší auto, lze ji popojit se systémem vozu pomocí bluetooth či používat ve funkcích Apple Carplay a Android Auto. Nyní se ale ukazuje další možnost, protože společnost se pustila do výroby vlastního přehrávače, který dostal název Car Thing.

Zajímavý nápad od Porsche: Do klasických aut teď šetrně dostanete infotainment

Zajímavý nápad od Porsche: Do klasických aut teď šetrně dostanete infotainment

Jde v podstatě o přehrávač o velikosti telefonu, který dá připevnit například na výdechy klimatizace. Přehrávač nemá jen dotykový displej, ale i několik tlačítek, kterým dominuje velký knob. Zařízení však lze ovládat hlasovými pokyny. Nic jiného než Spotify přehrávač neumí.

Spotify ubezpečuje, že jeho hlavní zaměření bude stále na streamování, zatímco výrobu hardwaru zkouší jen okrajově. Zatím mu totiž nejdou moc ani popisky produktů. Nikde není napsáno, jak přesně zařízení s vozem komunikuje, jak se napájí a odkud to tedy všechno hraje.

Apple auto přece jen vznikne. Mohlo ale být už dávno, stačilo kývnout na Muskovu nabídku

Apple auto přece jen vznikne. Mohlo ale být už dávno, stačilo kývnout na Muskovu nabídku

Dalo by se zařízení připojit klasicky kabelem, ostatně jako u klasického autorádia. Zatím uvidíme, jak to celé bude fungovat. Zařízení aktuálně stojí 1733 korun, ale první američtí early adopters platí jen poštovné. Uvidíme, jak to celé bude fungovat a zdali se zařízení rozšíří do celého světa.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička