Sportec SP600: 911 Turbo Cabrio pro náročné

Porsche Turbo Cabrio je jeden z nejrychlejších otevřených vozů světa. Tuner Sportec ho ale udělal ještě rychlejším.

Možná si podle fotografii myslíte, že tohle otevřené Turbo dostalo jen přepracovaný bodykit, ale realita je jiná. Tuner Sportec s dlouholetými zkušenostmi zapracoval i na technických záležitostech a udělal vůz ještě ostřejším. Pojďme se na tyto změny podívat.

Požadavky na navýšení výkonu si vynutily výměnu obou turbodmychadel, které pracují nyní s vyššími plnícími tlaky. K tomu si přidejte nový výfukový systém, sportovní katalyzátory a propustnější vzduchové filtry. Samozřejmostí je pak nový software řídící jednotky motoru.

Všechny změny se postaraly o navýšení výkonu šestiválce z původních 480 koní na výsledných 600 koní. Točivý moment pak dosahuje hodnoty 765 Nm již při 3000 otáčkách za minutu. To se pochopitelně projevilo i v naměřené dynamice - na stovku zrychlí Sportec SP600 za 3,3 sekundy, 200 km/h dosáhne za 10,6 sekundy a maximální rychlost činí 338 km/h.

Co se týče vnějších změn, zde přišel ke slovu nový přední i zadní spoiler (z karbonu), rozšířené boční prahy, 20“ odlehčené kola či další karbonové doplňky karoserie. Pokud se vám zdá 600 koní přeci jen mnoho, můžete zvolit slabší, 530 k verzi nebo pro extrémně náročné je zde modifikace s výkonem plných 680 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sportec SP600

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků