Sporťák z Ukrajiny? Bývalý designér Škody má o národním vozu jasnou představu

Úroveň zpracování je na opravdu vysoké úrovni. Do produkce však pohledné kupé nezamíří.

Ukrajina není zrovna zemí, která by se mohla pochlubit kdovíjak známou historií na poli automobilového průmyslu. Možná i proto působí jako překvapení elektrický koncept Kraina 225, který navrhl na popud ruského webu Motor.ru designér Max Shkinder. Pokud vám toto jméno nic neříká, stačí vědět, že se jedná o senior designéra McLarenu, a příhodně zadání, pochází z Ukrajiny.

Úspěšný designér tvoří u McLarenu již osmým rokem, přičemž dříve pracoval taky pod koncernem VW, přesněji u mladoboleslavské Škody. S realitou produkce se u Krainy 225 nepočítá, v každém případě se ale jedná o Shkinderovu vizi domácího sporťáku z Ukrajiny. Inspirován byl údajně proudovými letouny.

V každém případě vypadá Kraina 225 velmi aerodynamicky se splývající prosklenou střechou a průduchy na kapotě a bocích ve tvaru křídel. Uhlazená příď s výrazným LED osvětlením naznačuje, že by toto kupé/shooting brake s elektrickým ústrojím disponovalo nízkým odporem vzduchu. Ostatně i zrcátka jsou řešeny malými kamerami.

Přestože se jedná o volnočasový projekt talentovaného designéra, profesionálním zpracováním a detaily byste studii klidně hádali původ u některé z velkých automobilek. V tomto případě je ale myšlenka sportovního elektromobilu z Ukrajiny opravdu jen digitálním snem.

Diskuze (5) Další článek: Mercedes Vision EQXX na další upoutávce. Půjde o elektromobil s dojezdem 1000 km

Témata článku: , , , , , , , , , , ,