Společnost Pap Oil bude originálním způsobem upozorňovat řidiče, aby se na silnicích chovali ohleduplněji

Zájem Pap Oilu o problematiku vyvolaly pobuřující statistiky nehodovosti chodců na českých silnicích v loňském roce. Při srážce s chodcem (takových nehod loni bylo 147) bylo usmrceno 13 chodců. Ve 27 případech bylo sraženo dítě, z čehož byly 3 děti usmrceny. Z hlediska místa se 85% těchto nehod stane v obcích, kde je také usmrceno 92,6% z celkového počtu usmrcených dětí. V obcích se také nachází velké množství benzínových pump společnosti Pap Oil.

Obsluha u benzínových pump Pap Oil bude od července nosit trička s nápisy, na nichž papoušek Pap Oil řidiče upozorňuje, na co by neměli zapomínat. Nedá-li řidič přednost chodci na přechodu, může podle nového zákona přijít o 4 body, 2500-5000 Kč a v případě, že se přestupku dopustí podruhé, dokonce o oprávnění řídit automobil na 1-6 měsíců. Papoušek proto řidiče varuje: „Před přechodem pomalu“. Trička s nápisy „Udržuj bezpečnou vzdálenost“; „Brzdi frajere“ a „Dej přednost dětem“ jsou jednou z prvních aktivit společnosti zaměřených na bezpečnost silničního provozu.

Další akce věnované bezpečnosti zejména dětí - chodců na silnicích proběhnou v září tohoto roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků