Společnost Pap Oil bude originálním způsobem upozorňovat řidiče, aby se na silnicích chovali ohleduplněji

Zájem Pap Oilu o problematiku vyvolaly pobuřující statistiky nehodovosti chodců na českých silnicích v loňském roce. Při srážce s chodcem (takových nehod loni bylo 147) bylo usmrceno 13 chodců. Ve 27 případech bylo sraženo dítě, z čehož byly 3 děti usmrceny. Z hlediska místa se 85% těchto nehod stane v obcích, kde je také usmrceno 92,6% z celkového počtu usmrcených dětí. V obcích se také nachází velké množství benzínových pump společnosti Pap Oil.

Obsluha u benzínových pump Pap Oil bude od července nosit trička s nápisy, na nichž papoušek Pap Oil řidiče upozorňuje, na co by neměli zapomínat. Nedá-li řidič přednost chodci na přechodu, může podle nového zákona přijít o 4 body, 2500-5000 Kč a v případě, že se přestupku dopustí podruhé, dokonce o oprávnění řídit automobil na 1-6 měsíců. Papoušek proto řidiče varuje: „Před přechodem pomalu“. Trička s nápisy „Udržuj bezpečnou vzdálenost“; „Brzdi frajere“ a „Dej přednost dětem“ jsou jednou z prvních aktivit společnosti zaměřených na bezpečnost silničního provozu.

Další akce věnované bezpečnosti zejména dětí - chodců na silnicích proběhnou v září tohoto roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků