Společnost Pap Oil bude originálním způsobem upozorňovat řidiče, aby se na silnicích chovali ohleduplněji

Zájem Pap Oilu o problematiku vyvolaly pobuřující statistiky nehodovosti chodců na českých silnicích v loňském roce. Při srážce s chodcem (takových nehod loni bylo 147) bylo usmrceno 13 chodců. Ve 27 případech bylo sraženo dítě, z čehož byly 3 děti usmrceny. Z hlediska místa se 85% těchto nehod stane v obcích, kde je také usmrceno 92,6% z celkového počtu usmrcených dětí. V obcích se také nachází velké množství benzínových pump společnosti Pap Oil.

Obsluha u benzínových pump Pap Oil bude od července nosit trička s nápisy, na nichž papoušek Pap Oil řidiče upozorňuje, na co by neměli zapomínat. Nedá-li řidič přednost chodci na přechodu, může podle nového zákona přijít o 4 body, 2500-5000 Kč a v případě, že se přestupku dopustí podruhé, dokonce o oprávnění řídit automobil na 1-6 měsíců. Papoušek proto řidiče varuje: „Před přechodem pomalu“. Trička s nápisy „Udržuj bezpečnou vzdálenost“; „Brzdi frajere“ a „Dej přednost dětem“ jsou jednou z prvních aktivit společnosti zaměřených na bezpečnost silničního provozu.

Další akce věnované bezpečnosti zejména dětí - chodců na silnicích proběhnou v září tohoto roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků