Společnost Pap Oil bude originálním způsobem upozorňovat řidiče, aby se na silnicích chovali ohleduplněji

Zájem Pap Oilu o problematiku vyvolaly pobuřující statistiky nehodovosti chodců na českých silnicích v loňském roce. Při srážce s chodcem (takových nehod loni bylo 147) bylo usmrceno 13 chodců. Ve 27 případech bylo sraženo dítě, z čehož byly 3 děti usmrceny. Z hlediska místa se 85% těchto nehod stane v obcích, kde je také usmrceno 92,6% z celkového počtu usmrcených dětí. V obcích se také nachází velké množství benzínových pump společnosti Pap Oil.

Obsluha u benzínových pump Pap Oil bude od července nosit trička s nápisy, na nichž papoušek Pap Oil řidiče upozorňuje, na co by neměli zapomínat. Nedá-li řidič přednost chodci na přechodu, může podle nového zákona přijít o 4 body, 2500-5000 Kč a v případě, že se přestupku dopustí podruhé, dokonce o oprávnění řídit automobil na 1-6 měsíců. Papoušek proto řidiče varuje: „Před přechodem pomalu“. Trička s nápisy „Udržuj bezpečnou vzdálenost“; „Brzdi frajere“ a „Dej přednost dětem“ jsou jednou z prvních aktivit společnosti zaměřených na bezpečnost silničního provozu.

Další akce věnované bezpečnosti zejména dětí - chodců na silnicích proběhnou v září tohoto roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků