Společnost AAA AUTO vstupuje na maďarský trh

Po Slovensku a Rumunsku se jedná včetně Česka o čtvrtou zemi, ve které firma působí. První maďarské autocentrum společnosti AAA AUTO začalo importovat a vykupovat vozy 8. června. Prodej zahájí firma v srpnu v Budapešti. Do konce roku zde hodlá prodat 1 000 vozů a vybudovat centrálu pro expanzi do Bulharska, Srbska a na Ukrajinu.

O vstupu na náročný maďarský trh rozhodlo představenstvo společnosti na základě výsledků ročního průzkumu, podle nichž je tento trh velmi perspektivní a strategicky důležitý pro vstup do dalších východoevropských zemí.

„Maďarský automobilový trh je vysoce konkurenční, ve střední a východní Evropě jedním z nejvyspělejších. Většina tamních prodejců ojetin se specializuje na dvě nebo tři vybrané značky. Ve všech našich autocentrech lze ale koupit kvalitní vozy všech značek, proto budeme v Maďarsku konkurovat nejen cenami a službami, ale i bezkonkurenčním výběrem. Rádi bychom se i zde stali co nejdříve největším prodejcem a podělili se o naše poznatky z jiných zemí. Využijeme své zkušenosti, know how a osvědčený obchodní model, se kterým jsme stali na Slovensku jedničkou trhu za pouhé čtyři měsíce od zahájení provozu. V Maďarsku plánujeme investovat během dvou let 35 milionů eur,“ uvedl předseda představenstva AAA AUTO Anthony James Denny a dodal, že v příštím roce plánuje firma prodat až 5000 ojetin a otevřít další maďarská autocentra v Debrecínu (Debrecen) a v Rábu (Györ).

Autocentrum v budapešťské průmyslově-obchodní zóně Fót nabídne v první fázi 400 vozů s možností rozšíření kapacity areálu až na 1100 vozů. Průměrné stáří maďarského vozového parku je 11 let, tedy o tři roky nižší než v Česku.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků