Společnost AAA AUTO vstupuje na maďarský trh

Po Slovensku a Rumunsku se jedná včetně Česka o čtvrtou zemi, ve které firma působí. První maďarské autocentrum společnosti AAA AUTO začalo importovat a vykupovat vozy 8. června. Prodej zahájí firma v srpnu v Budapešti. Do konce roku zde hodlá prodat 1 000 vozů a vybudovat centrálu pro expanzi do Bulharska, Srbska a na Ukrajinu.

O vstupu na náročný maďarský trh rozhodlo představenstvo společnosti na základě výsledků ročního průzkumu, podle nichž je tento trh velmi perspektivní a strategicky důležitý pro vstup do dalších východoevropských zemí.

„Maďarský automobilový trh je vysoce konkurenční, ve střední a východní Evropě jedním z nejvyspělejších. Většina tamních prodejců ojetin se specializuje na dvě nebo tři vybrané značky. Ve všech našich autocentrech lze ale koupit kvalitní vozy všech značek, proto budeme v Maďarsku konkurovat nejen cenami a službami, ale i bezkonkurenčním výběrem. Rádi bychom se i zde stali co nejdříve největším prodejcem a podělili se o naše poznatky z jiných zemí. Využijeme své zkušenosti, know how a osvědčený obchodní model, se kterým jsme stali na Slovensku jedničkou trhu za pouhé čtyři měsíce od zahájení provozu. V Maďarsku plánujeme investovat během dvou let 35 milionů eur,“ uvedl předseda představenstva AAA AUTO Anthony James Denny a dodal, že v příštím roce plánuje firma prodat až 5000 ojetin a otevřít další maďarská autocentra v Debrecínu (Debrecen) a v Rábu (Györ).

Autocentrum v budapešťské průmyslově-obchodní zóně Fót nabídne v první fázi 400 vozů s možností rozšíření kapacity areálu až na 1100 vozů. Průměrné stáří maďarského vozového parku je 11 let, tedy o tři roky nižší než v Česku.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků