Společnost AAA AUTO vstupuje na maďarský trh

Po Slovensku a Rumunsku se jedná včetně Česka o čtvrtou zemi, ve které firma působí. První maďarské autocentrum společnosti AAA AUTO začalo importovat a vykupovat vozy 8. června. Prodej zahájí firma v srpnu v Budapešti. Do konce roku zde hodlá prodat 1 000 vozů a vybudovat centrálu pro expanzi do Bulharska, Srbska a na Ukrajinu.

O vstupu na náročný maďarský trh rozhodlo představenstvo společnosti na základě výsledků ročního průzkumu, podle nichž je tento trh velmi perspektivní a strategicky důležitý pro vstup do dalších východoevropských zemí.

„Maďarský automobilový trh je vysoce konkurenční, ve střední a východní Evropě jedním z nejvyspělejších. Většina tamních prodejců ojetin se specializuje na dvě nebo tři vybrané značky. Ve všech našich autocentrech lze ale koupit kvalitní vozy všech značek, proto budeme v Maďarsku konkurovat nejen cenami a službami, ale i bezkonkurenčním výběrem. Rádi bychom se i zde stali co nejdříve největším prodejcem a podělili se o naše poznatky z jiných zemí. Využijeme své zkušenosti, know how a osvědčený obchodní model, se kterým jsme stali na Slovensku jedničkou trhu za pouhé čtyři měsíce od zahájení provozu. V Maďarsku plánujeme investovat během dvou let 35 milionů eur,“ uvedl předseda představenstva AAA AUTO Anthony James Denny a dodal, že v příštím roce plánuje firma prodat až 5000 ojetin a otevřít další maďarská autocentra v Debrecínu (Debrecen) a v Rábu (Györ).

Autocentrum v budapešťské průmyslově-obchodní zóně Fót nabídne v první fázi 400 vozů s možností rozšíření kapacity areálu až na 1100 vozů. Průměrné stáří maďarského vozového parku je 11 let, tedy o tři roky nižší než v Česku.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků