Společnost AAA Auto letos očekává 3 miliony telefonických hovorů

Rekordní počet 3 milionů telefonických hovorů očekává v letošním roce společnost AAA AUTO, která je největším prodejcem ojetých aut ve střední Evropě.

„Zákazníci nám letos více volají díky většímu počtu otevřených poboček a širší nabídce aut i návazných finančních služeb,“ uvádí zakladatelka call centra Karolína Procházková, která v současnosti v AAA AUTO pracuje jako Chief operations Officer.

„Za loňský rok jsme dokázali vypořádat rekordních 2,8 milionu hovorů, letos jich ale bude ještě více. Jen za prvních pět měsíců letošního roku totiž dokázali operátoři vyřídit přes 1.36 milionu zákaznických telefonátů,“ říkáKarolína Procházková.Průměrná délka telefonátů se podle ní stále zkracuje a jejich struktura se více zaměřuje na konkrétní detaily. „Je znát, že čeští zákazníci již začínají mít zkušenosti s obchodními telefonáty a stávají se tak sofistikovanější. A evidentně si umí více vážit svého času, a tak telefonáty zbytečně neprodlužují,“ dodává Karolína Procházková.

Výkup i prodej vozů přes telefon nebo internet je stále důležitější.V současnosti těmito dvěma kanály AAA AUTO uskutečňuje už přes 52 % všech obchodů s ojetými vozy. Společnost proto v Praze vybudovala velké call centrum pro celou střední Evropu, které patří v nebankovním sektoru mezi ta vůbec největší.

Pracuje v něm přes250 zaměstnanců, z nichž část vyřizuje hovory nejen v češtině, ale i slovenštině, maďarštině, polštině a rumunštině, tedy v jazycích zemí, ve kterých má AAA AUTO otevřena svá autocentra.

Ještě během letošního roku čeká call centrum investice přes 7 milionu Kč do nejnovějších technologií – a zařadí se tak mezi nejmodernější svého druhu v Evropě.

A jaké jsou nejčastější dotazy zákazníků? Karolína Procházková prozrazuje: „Zdaleka nejvíc lidí volá kvůli detailnějším informacím o vozech z naší internetové nabídky. Následují zájemci, kteří zvažují prodej svého auta a chtějí ho předběžně ocenit. Častou náplní telefonátů jsou i žádosti o výpočet leasingových nebo úvěrových splátek“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků