Společnost AAA Auto letos očekává 3 miliony telefonických hovorů

Rekordní počet 3 milionů telefonických hovorů očekává v letošním roce společnost AAA AUTO, která je největším prodejcem ojetých aut ve střední Evropě.

„Zákazníci nám letos více volají díky většímu počtu otevřených poboček a širší nabídce aut i návazných finančních služeb,“ uvádí zakladatelka call centra Karolína Procházková, která v současnosti v AAA AUTO pracuje jako Chief operations Officer.

„Za loňský rok jsme dokázali vypořádat rekordních 2,8 milionu hovorů, letos jich ale bude ještě více. Jen za prvních pět měsíců letošního roku totiž dokázali operátoři vyřídit přes 1.36 milionu zákaznických telefonátů,“ říkáKarolína Procházková.Průměrná délka telefonátů se podle ní stále zkracuje a jejich struktura se více zaměřuje na konkrétní detaily. „Je znát, že čeští zákazníci již začínají mít zkušenosti s obchodními telefonáty a stávají se tak sofistikovanější. A evidentně si umí více vážit svého času, a tak telefonáty zbytečně neprodlužují,“ dodává Karolína Procházková.

Výkup i prodej vozů přes telefon nebo internet je stále důležitější.V současnosti těmito dvěma kanály AAA AUTO uskutečňuje už přes 52 % všech obchodů s ojetými vozy. Společnost proto v Praze vybudovala velké call centrum pro celou střední Evropu, které patří v nebankovním sektoru mezi ta vůbec největší.

Pracuje v něm přes250 zaměstnanců, z nichž část vyřizuje hovory nejen v češtině, ale i slovenštině, maďarštině, polštině a rumunštině, tedy v jazycích zemí, ve kterých má AAA AUTO otevřena svá autocentra.

Ještě během letošního roku čeká call centrum investice přes 7 milionu Kč do nejnovějších technologií – a zařadí se tak mezi nejmodernější svého druhu v Evropě.

A jaké jsou nejčastější dotazy zákazníků? Karolína Procházková prozrazuje: „Zdaleka nejvíc lidí volá kvůli detailnějším informacím o vozech z naší internetové nabídky. Následují zájemci, kteří zvažují prodej svého auta a chtějí ho předběžně ocenit. Častou náplní telefonátů jsou i žádosti o výpočet leasingových nebo úvěrových splátek“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků