Spojení automobilek Kia a Hyundai se osvědčilo

Ještě nikdy v historii neprodala nedávno odepisovaná značka tolik vozidel jako v říjnu. Nový rekord svědčí o tom, že krize je definitivně zažehnaná a že slibovaný modelový atak se vyplatil.

Kia Motors prodala za desátý měsíc roku 63 524 vozů, což znamená proti stejnému období loňského roku o 28 % více. Stejně jako u nás mají na rostoucím zájmu o vozy Kia zásluhu typy Sorento a Carnival. Rostoucí zájem se projevuje o nový Carens a v nejbližší době se očekává i příznivý prodej nového Ria a také Magentisu, které byly uvedeny na pařížském autosalonu.

Podobný trend jako na celém světě zaznamenává i dovozce do ČR, kterého už před několika měsíci převzal – v souladu s novou marketingovou strategií – přímo výrobce z Koreje. Koncern Hyundai Automobile Group, jehož je Kia členem, myslí velmi vážně záměr stát se do roku 2010 jedním z pěti největších výrobců automobilů na světě.

Nejvýznamnějším exportním odbytištěm nejstarší korejské automobilky založené v roce 1944 zůstávají Spojené státy s 24 870 odebranými vozy. Následuje západní Evropa s 12 011 a jihovýchodní Asie s 2 911 prodanými vozy. Za rok je z Koreje vyvezeno pod značkou Kia zhruba 600 000 automobilů do 160 zemí.

Také u nás prodej koncernových vozů roste. Hyundai zaznamenal v říjnu vůbec nejlepší obchodní výsledek v historii, kterou počítá od svého založení v dubnu 2001. Velkou zásluhu na úspěchu má až nečekaný zájem o nový malý Getz, jehož se za uplynulý měsíc prodalo 105 a celkem všech vozů 360. Hyundai tím prolomil historickou bariéru, protože korejská značka se tak poprvé u nás dostala do první desítky všech dovozců. Zaujímá teď 2,6 % trhu, což znamená devátou příčku. Za rok se prodej vozů Hyundai zvýšil o nečekaných 96,7 %.

Korejské vozy konkurují nejen cenou a výbavou, ale také velmi širokou paletou nabízených typů, které zahrnují celou škálu od malých osobních přes terénní až k užitkovým. Hyundai a Kia jsou nejdynamičtěji rostoucím uskupením u nás a nechávají za sebou i velmi progresivní francouzské automobilky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků