Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

„Dotyková obrazovka se v jednu chvíli začala chovat, jako kdyby ji někdo silně mačkal na několika různých místech, což způsobilo, že se pustila sama muzika...“

Tesla za sebou sice má zatím nejúspěšnější rok. Stále se ale musí potýkat s problémy svého nejlevnějšího vozu, Modelu 3. Těch je podle posledních informací navíc stále víc a víc.

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Vedle zpracování a počátečních problému s brzdami se nyní objevily další vady, které zveřejnil časopis Consumer Reports. Ten vycházel z celkového zhodnocení na základě výpovědí 500 různých uživatelů. Těm se kromě výše zmíněných nezamlouvá ještě infotainment, elektronika v autě, nebo praskliny v zadním okně. Poslední vadu může potvrdit i samotný spotřebitelský časopis, který si jeden tento vůz zakoupil pro testování.

Jeden z majitelů okomentoval svůj vůz takto: „Dotyková obrazovka se v jednu chvíli začala chovat, jako kdyby ji někdo silně mačkal na několika různých místech, což způsobilo, že se pustila sama muzika, zvýšila se hlasitost na maximum a změnilo to mapu v navigačním systému.“

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Ve výsledku tak vážený časopis tento produkt nedoporučuje, což není moc dobrá vizitka. Zatímco problémy s infotainmentem se mohou napravit s případným updatem, kvalita zpracování se bude muset řešit přímo v továrně. Co si ale majitelé naopak pochvalují, je pohonná jednotka. Elektromotor prý funguje skvěle.

Tesla si je prý stížností zákazníků vědomá a snaží se na vzniklé problémy reagovat co nejrychleji. Mezitím se však za oceánem sbírají švédské síly, aby mohly Modelu 3 vypálit rybník s modelem Polestar 2. Setkáme se s ním už na letošním autosalonu v Ženevě.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 9 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků