Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

„Dotyková obrazovka se v jednu chvíli začala chovat, jako kdyby ji někdo silně mačkal na několika různých místech, což způsobilo, že se pustila sama muzika...“

Tesla za sebou sice má zatím nejúspěšnější rok. Stále se ale musí potýkat s problémy svého nejlevnějšího vozu, Modelu 3. Těch je podle posledních informací navíc stále víc a víc.

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Vedle zpracování a počátečních problému s brzdami se nyní objevily další vady, které zveřejnil časopis Consumer Reports. Ten vycházel z celkového zhodnocení na základě výpovědí 500 různých uživatelů. Těm se kromě výše zmíněných nezamlouvá ještě infotainment, elektronika v autě, nebo praskliny v zadním okně. Poslední vadu může potvrdit i samotný spotřebitelský časopis, který si jeden tento vůz zakoupil pro testování.

Jeden z majitelů okomentoval svůj vůz takto: „Dotyková obrazovka se v jednu chvíli začala chovat, jako kdyby ji někdo silně mačkal na několika různých místech, což způsobilo, že se pustila sama muzika, zvýšila se hlasitost na maximum a změnilo to mapu v navigačním systému.“

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Ve výsledku tak vážený časopis tento produkt nedoporučuje, což není moc dobrá vizitka. Zatímco problémy s infotainmentem se mohou napravit s případným updatem, kvalita zpracování se bude muset řešit přímo v továrně. Co si ale majitelé naopak pochvalují, je pohonná jednotka. Elektromotor prý funguje skvěle.

Tesla si je prý stížností zákazníků vědomá a snaží se na vzniklé problémy reagovat co nejrychleji. Mezitím se však za oceánem sbírají švédské síly, aby mohly Modelu 3 vypálit rybník s modelem Polestar 2. Setkáme se s ním už na letošním autosalonu v Ženevě.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků