Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Tesla Model 3 Ascension R má potenciál ukázat světovým sporťákům záda.

Americká společnost Unplugged Performance se zabývá úpravami elektromobilů značky Tesla. Nyní se jí povedl zajímavý kousek. Vloni naházela na Teslu Model 3 snad všechno, co dosud vyrobila a nyní vyrazila na japonský závodní okruh ve městě Cukuba, které budete spíše znát pod mezinárodním název Tsukuba.

Zákazníci doplácejí na ostudnou chybu Tesly. Oficiální vyjádření radost nepřidá

Zákazníci doplácejí na ostudnou chybu Tesly. Oficiální vyjádření radost nepřidá

Speciální model s názvem Tesla Model 3 Ascension R má nové nárazníky, karbonové doplňky, karbon-keramické brzdy, karbonové křídlo, kovaná 20palcová kola na lepivých michelinkách, závodní skořepiny a spoustu dalšího. Jednotlivé komponenty se testovaly na amerických elektromobilech již v rámci závodního programu Tesla Corsa, tudíž nejde o žádné amatérství.

Musíme uznat, že rozzlobená Tesla vypadá opravdu dobře. A podle všeho i dobře jede, protože na japonském okruhu zajela hodně dobré časy. Nejrychleji se stopky zastavily v čase 1:04,7, což stačilo k pokoření Porsche 911 GT3 997 nebo Audi R8 V10. Snad brzy uvidíme záběry celého kola přímo z paluby.

Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Úpravce nicméně zmiňuje, že vůz byl jen o desetinu sekundy pomalejší než McLaren F1. Zmiňuje to proto, že samotný Elon Musk jednou vyprávěl, že McLaren F1 byl jeho oblíbeným automobilem ještě před Teslou. Jednou dokonce jeden kousek vlastnil, ale naboural ho a neměl ho pojištěný.

Po skončení testování na okruhu se jezdec Ken Negoro nechal slyšet, že za lepších podmínek by byl reálný čas i 1:01. No, uvidíme, třeba se tento projekt někdy objeví i na Nürburgringu.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 9 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků