Spirra S: asijský supersport se představil v Pekingu

Korejská společnost Oullim Motors odkoupila od Proto Motors práva na výrobu sportovního vozu Spirra S, který se vyrábí od května loňského roku. Toto nové spojení přineslo vozu více síly - původní osmiválec o objemu 2,5, dopovaný kompresorem, nahradil šestiválec twin-turbo s objemem 2,7 litru. Ten na zadní kola posílá plných 400 koní výkonu a 355 Nm točivého momentu.

Dynamika vozu je špičková. Sprint na stovku trvá jen 4,8 sekundy a vůz dosáhne maximální rychlosti 305 km/h. Aerodynamika vozu byla od počátku vývoje testována v aerodynamickém tunelu a je plně funkční - Spirra se obejde bez jakýchkoli výstředních spoilerů či monstrózních křídel, no i tak dostávají obě nápravy potřebnou porci přítlaku.

Karoserie je zhotovena zčásti z uhlíkových vláken, které jsou kromě pevnosti velmi lehké. Zajímavá je ale cena. Spirra by neměla přijít na víc než 100 tisíc dolarů, přičemž roční produkce bude dosahovat sto kusů. Později chce společnost tento počet navýšit na tři stovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spirra S

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků