Spirra S: asijský supersport se představil v Pekingu

Korejská společnost Oullim Motors odkoupila od Proto Motors práva na výrobu sportovního vozu Spirra S, který se vyrábí od května loňského roku. Toto nové spojení přineslo vozu více síly - původní osmiválec o objemu 2,5, dopovaný kompresorem, nahradil šestiválec twin-turbo s objemem 2,7 litru. Ten na zadní kola posílá plných 400 koní výkonu a 355 Nm točivého momentu.

Dynamika vozu je špičková. Sprint na stovku trvá jen 4,8 sekundy a vůz dosáhne maximální rychlosti 305 km/h. Aerodynamika vozu byla od počátku vývoje testována v aerodynamickém tunelu a je plně funkční - Spirra se obejde bez jakýchkoli výstředních spoilerů či monstrózních křídel, no i tak dostávají obě nápravy potřebnou porci přítlaku.

Karoserie je zhotovena zčásti z uhlíkových vláken, které jsou kromě pevnosti velmi lehké. Zajímavá je ale cena. Spirra by neměla přijít na víc než 100 tisíc dolarů, přičemž roční produkce bude dosahovat sto kusů. Později chce společnost tento počet navýšit na tři stovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spirra S

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků