Spirra S: asijský supersport se představil v Pekingu

Korejská společnost Oullim Motors odkoupila od Proto Motors práva na výrobu sportovního vozu Spirra S, který se vyrábí od května loňského roku. Toto nové spojení přineslo vozu více síly - původní osmiválec o objemu 2,5, dopovaný kompresorem, nahradil šestiválec twin-turbo s objemem 2,7 litru. Ten na zadní kola posílá plných 400 koní výkonu a 355 Nm točivého momentu.

Dynamika vozu je špičková. Sprint na stovku trvá jen 4,8 sekundy a vůz dosáhne maximální rychlosti 305 km/h. Aerodynamika vozu byla od počátku vývoje testována v aerodynamickém tunelu a je plně funkční - Spirra se obejde bez jakýchkoli výstředních spoilerů či monstrózních křídel, no i tak dostávají obě nápravy potřebnou porci přítlaku.

Karoserie je zhotovena zčásti z uhlíkových vláken, které jsou kromě pevnosti velmi lehké. Zajímavá je ale cena. Spirra by neměla přijít na víc než 100 tisíc dolarů, přičemž roční produkce bude dosahovat sto kusů. Později chce společnost tento počet navýšit na tři stovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spirra S

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků