Spirra GT: supersport z Koreje

Spirra GT je supersportovní auto, jehož základem je ocelohliníkový rám s karosérií z uhlíkových vláken. Dle zpráv z německého magazínu Auto Motor und Sport je auto připravené pro export do Japonska, USA a Evropy.

Pod kapotou duní před zadní nápravou vidlicový osmiválec o objemu 4.6 l. S tímto agrerátem zrychlí Spirra z nuly na stovku za 4,4 s a maximální rychlost dosahuje hranice okolo 305 km/h. Šestistupňová manuální převodovka přenáší výkon motoru na zadní kola.

Korejský výrobce Proto Motors si za Spirru GT V8 bude účtovat v přepočtu zhruba 75 tisíc eur. V seznamu příplatků najdete např. možnost si nechat k motoru přidat turbodmychadlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků