Spirra GT: supersport z Koreje

Spirra GT je supersportovní auto, jehož základem je ocelohliníkový rám s karosérií z uhlíkových vláken. Dle zpráv z německého magazínu Auto Motor und Sport je auto připravené pro export do Japonska, USA a Evropy.

Pod kapotou duní před zadní nápravou vidlicový osmiválec o objemu 4.6 l. S tímto agrerátem zrychlí Spirra z nuly na stovku za 4,4 s a maximální rychlost dosahuje hranice okolo 305 km/h. Šestistupňová manuální převodovka přenáší výkon motoru na zadní kola.

Korejský výrobce Proto Motors si za Spirru GT V8 bude účtovat v přepočtu zhruba 75 tisíc eur. V seznamu příplatků najdete např. možnost si nechat k motoru přidat turbodmychadlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků