Speedart Cayman C-RS 325, zelená je nejen tráva

Cayman se nachází v modelové řadě automobilky Porsche na dolním okraji, ale mezi řidiči je tento vůz velmi oblíben a to hlavně pro své výborné jízdní vlastnosti. Právě kombinace zvučného jména a dobré vlastnosti mají za následek, že Cayman je častým terčem tunerů. Ti se pak řadí do několika skupin. Mezi ty, kteří přistupují decentně ale originálně, patří i Speedart.

Méně známý specialista na tyto vozy si vzal do parády model Cayman S. Základem vlastního díla je decentní změna designu. Čistě funkční kit obsahuje pozměněný přední nárazník se spoilerem, nová vnější zpětná zrcátka, velké zadní přítlačné křídlo a mírnou úpravu zadního nárazníku.

To vše pak podtrhují nová 20" kola z lehké slitiny a nové provedení výfuku. Plně funkční je také nový podvozek se stavitelnými tlumiči. Ty pak doplňuje posílený brzdový systém s většími kotouči.

Chloubou je ale pak zelená barva. Tu lze najít sice hlavně v interiéru, ale také v exteriéru nyní Porsche trochu připomíná Octavii RS. Zelené třmeny totiž tuner okopíroval právě z českého sporťáku.

Po stránce výkonu se toho až tolik neudálo. Šestiválcový boxer 3,4 o základním výkonu 217 kW (295 k) a točivém momentu 340 Nm získal díky novému software a výfuku dalsích 22 kW (30 k) navíc. 239 kW (325 k) a 360 Nm umožní Caymanu ještě lepší zrychlení a vyšší maximálku. Stovka za 5,3 s a Vmax 285 km/h jsou již poměrně slušné hodnoty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Speedart Cayman C-RS 325
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků