SpeedArt BTR-XL: plasty pro Turbo

Méně známý tuner SpeeArt, který se specializuje čistě na Porsche, o sobě dává v poslední době hodně vědět. Co provedl Turbu?

SpeedArt se věnuje kompletním přestavbám všech modelů Porsche a zákazníkům nabízí jak změny designu, tak změny stylingu. Druhé ze zmíněných proměn jsou ovšem plně funkční.

Nejnovější dílo je věnováno pro model Porsche 997 Turbo, které dostalo pořádnou dávku nových karbonových dílů. Přední nárazník doznal změn a dostal také nový spoiler. Ten se stará o lepší přítlak předních kol. Na opačném konci vozu pak naleznete karbonové křídlo pro zvětšení přítlaku na zadní kola a nový difusor pro snížení vztlaku. Z karbonu jsou také nově vnější zpětná zrcátka a také část dekorací v interiéru.

Za pozornost stojí také nová 20" kola s vlastním designem a z funkčních úprav je třeba zmínit také nové odpružení stavitelnými tlumiči a také posílenou brzdovou soustavu.

Samotný motor dostal jen relativně mírnou dávku výkonu navíc. K sériovým 480 koním přibylo dalších sedmdesát a to díky novém sání, výfuku a upravenému software řídící jednotky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SpeedArt BTR-XL
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků