SpeedArt BTR-XL: plasty pro Turbo

Méně známý tuner SpeeArt, který se specializuje čistě na Porsche, o sobě dává v poslední době hodně vědět. Co provedl Turbu?

SpeedArt se věnuje kompletním přestavbám všech modelů Porsche a zákazníkům nabízí jak změny designu, tak změny stylingu. Druhé ze zmíněných proměn jsou ovšem plně funkční.

Nejnovější dílo je věnováno pro model Porsche 997 Turbo, které dostalo pořádnou dávku nových karbonových dílů. Přední nárazník doznal změn a dostal také nový spoiler. Ten se stará o lepší přítlak předních kol. Na opačném konci vozu pak naleznete karbonové křídlo pro zvětšení přítlaku na zadní kola a nový difusor pro snížení vztlaku. Z karbonu jsou také nově vnější zpětná zrcátka a také část dekorací v interiéru.

Za pozornost stojí také nová 20" kola s vlastním designem a z funkčních úprav je třeba zmínit také nové odpružení stavitelnými tlumiči a také posílenou brzdovou soustavu.

Samotný motor dostal jen relativně mírnou dávku výkonu navíc. K sériovým 480 koním přibylo dalších sedmdesát a to díky novém sání, výfuku a upravenému software řídící jednotky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SpeedArt BTR-XL
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků