SpeedART BTR-XL 600: otevřená paráda

SpeedART není třeba dlouze představovat a tak stačí v úvodu konstatovat, že tento skvělý úpravce si vzal do parády nejnovější Porsche 997 Turbo Cabrio a řádně se podíval na jeho parametry.

Instalací nového přeplňování, nového sání, kompletního výfukového potrubí, nové řídící jednotky a dalších drobností vzrostl výkon tohoto vozu na 600 koní a točivý moment dosahuje hodnoty 800 Nm. Výkon je tak o 120 koní větší a točivý moment dokonce o 180 Nm.

Stovku pak vůz zvládne se standardní převodovkou za 3,4 s, což je o 0,6 s lépe než v sériovém provedení. Dvoustovku pak pokoří za necelých 11 s a dosáhne maximální rychlosti 325 km/h, tedy o 15 více,než u běžné verze. A to SpeedART umožňuje použití upravené převodovky, která díky jiným převodům nabídne vyšší maximálku.

O zastavení se pak stará nový brzdový systém Brembo s karbon-keramickými kotouči o průměru 380 mm vpředu a 380 mm vzadu. Na předních brzdách se pak usadily šestipístkové třmeny a na zadních čtypístkové.

Po stránce techniky stojí za pozornost také modifikovaný podvozek, který má za úkol vylepšit jízdní vlastnosti při sportovní jízdě. Zajímavá jsou pak i nová ultralehká kola o průměru 20", na kterých se v předu nachází pneu 245/30 a vzadu pak 325/25.

Ovšem technikou to nekončí a SpeedART se pustil i do stylingu. Nový je přední nárazník a zadní difusor. Obě tyto části se tak postarají o zmenšení vztlaku při jízdě. Za pozornost stojí také karbonové doplňky, které jsou ovšem lakovány do výrazné červené barvy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SpeedART BTR-XL 600

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků